REKLAMI GEÇ

Karar beklenen Hafize Kurban davası ertelendi

Karar beklenen Hafize Kurban davası ertelendi

Denizli’de boşanma aşamasındaki eşi Hafize Kurban’ı bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasıyla yargılanan sanık Uğur Kurban’a savunması için ek süre verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Temmuz 2020 Cuma, 16:03

Kovid-19 tedbirleri kapsamında basına kapalı görülen Denizli 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, sanık Uğur Kurban, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Maktul Hafize Kurban’ın yakınları ile avukatların katıldığı duruşmada, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da müdahil olarak hazır bulundu.

Savcının geçen celsede “tasarlayarak eşi öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep ettiği sanığın avukatı, savunma için ek süre talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, savunma için taraflara süre vererek duruşmayı 23 Temmuz’a erteledi. Sanığın tutukluluk halinin devamına hükmedildi.

OLAY
Pamukkale ilçesinde boşanma aşamasında olduğu eşi Uğur Kurban tarafından 27 Ağustos 2019’da boynundan bıçaklanan 23 yaşındaki Hafize Kurban, olaydan 9 gün sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

Tutuklanan sanık hakkında, “tasarlayarak kasten öldürme”, “kasten yaralama”, “kişisel verilerin kaydedilmesi” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından dava açılmıştı. DENİZLİ (AA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı