REKLAMI GEÇ

Karayolunda ters şeritten kilometrelerce giden lüks araçlı trafik magandası tehlike saçtı

Karayolunda ters şeritten kilometrelerce giden lüks araçlı trafik magandası tehlike saçtı

Denizli-Afyonkarahisar yolunda sabaha karşı sahneye çıkan trafik magandası yürekleri ağızlara getirdi. Lüks araçlı trafik magandası Pınarkent’ten Sevindik’e kadar ters şeritten son sürat ilerledi. Diğer sürücülerin uyarılarına aldırmayan maganda insanların canını hiçe saydı. Vatandaşlar, magandanın bulunup cezalandırılmasını istiyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Şubat 2023 Pazartesi, 11:09

Olay, sabah saat 05.30 sularında Denizli-Afyonkarahisar karayolu Pınarkent ile Akhan arasındaki bölgede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; sürücüsü ve plakası henüz belirlenemeyen bir otomobil, Pınarkent’ten Akhan istikametine doğru ters şeritte girdi.

Oldukça süratli bir şekilde ters şeritten ilerleyen lüks otomobil, trafik kurallarının yanı sıra diğer sürücülerin canını da hiçe saydı. Kilometrelerce yol giden trafik magandası, kendisine korna çalan diğer sürücüleri aldırış etmeden aracını sürmeye devam etti.

Kilometrelerce tehlike saçmaya devam eden otomobilli yoldan geçen bazı sürücüler, cep telefon kameralarıyla kayıt altına aldı. Kısa süre kameralara yansıyan olayda, herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmaması ise yüreklere su serpti.

Görgü tanığı: “Zevk uğruna başka insanların hayatı son bulacaktı”

İş dönüşü evine giderken ters şeritteki tehlikeli anlara tanık olduğunu ifade eden Mahsun Akgün, durumu ilk gördüğünde şok geçirdiğini söyledi. Akgün, herhangi bir can kaybının yaşanmamadan olayın son bulmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Ben de o gece olayla karşı karşıyaydım. Tabi işten çıkıp, evime araçla gidiyordum. Bir de baktım ki karşı şeritten ters yöne bir araba ilerliyordu. Bir anda şok oldum ve o an ne yapabilirim diye düşündüm. Karşıdaki sürücü otomobiliyle başka bir araca çarpsaydı, adrenalin ve zevk uğruna başka insanların hayatı son bulacaktı. Elime telefonu alıp o anları kayıt altına aldım. Karşı taraftaki araçlardan birinde ben ve ailem de olabilirdi. Sonuçta burada bir hayat söz konusuydu. Allaha şükür hiç kimsenin başına bir şey gelmeden tehlikeli olay son buldu. Bu kişi bence trafikten men edilsin ve araca binmesin” diye konuştu. – Atilla Özer (İhlas Haber Ajansı) Denizli

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı