Kendini polis olarak tanıttı, 190 bin lira dolandırdı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kendini polis olarak tanıttı, 190 bin lira dolandırdı

Kendini polis olarak tanıttı, 190 bin lira dolandırdı

Denizli’de bir kişiyi telefonla arayarak kendini polis olarak tanıtan ve korku yaratan dolandırıcı, ağına düşürdüğü kişiye bankadaki 190 bin lirasını çektirdi, aldıktan sonra da kayıplara karıştı. Titiz bir soruşturma yürüten polis, zanlıyı Şanlıurfa’da yakaladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Ocak 2021 Salı, 14:53

Denizli’de ağına düşürdüğü kişiyi telefonlar arayan dolandırıcı, kendini polis olarak tanıtıp, kentte 30 kişinin sahte kimlikle işlemler yaptığını ve yakalamaya çalıştıklarını söyledi. Kimlik bilgilerini doğrulayıp güven kazanan dolandırıcı, korkutarak mağdurun bankadaki 190 bin lirasını çektirdi, sonra da polis gibi davranarak soruşturma sonunda geri vereceklerini söyleyerek aldı.

DOLANDIRILDIĞINI ANLADI, GERÇEK POLİSLERİ ARADI
Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan adı açıklanmayan mağdur, gerçek polislere giderek yardım istedi.

Soruşturma başlatan polis, çevrede bulunan birçok işyeri ve mobese kameralarını inceledi, zanlının kimliğini belirledi.

190 bin liraya aldıktan sonra bir mağazaya girerek üzerini değiştirdiği anlaşılan zanlının önce Göbze’ye, ardından da Şanlıurfa’ya gittiği belirlendi.

Operasyonu bu ilde yoğunlaştıran polis, kısa süre içinde Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile koordineli operasyon gerçekleştirdi, zanlıyı gözaltına aldı. İşlemleri tamamlanan ve adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı