Korona denetimleri sürüyor, kural ihlallerinde ceza yağıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Korona denetimleri sürüyor, kural ihlallerinde ceza yağıyor

Korona denetimleri sürüyor, kural ihlallerinde ceza yağıyor

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemlerin denetimlerini sürdürüyor. Son bir haftada maske, mesafe ve sokağa çıkma kısıtlamasına uymadıkları gerekçesiyle 398 kişi hakkında işlem yapıldı, 317 bin 720 lira para cezası kesildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Ocak 2021 Pazartesi, 17:56

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 11-17 Ocak tarihleri arasında koronavirüs denetimlerini sürdürdü. Karantina kaçakları ile maske takmayan, mesafe kuralı ile sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edenlere ceza uygulandı.

10 KİŞİ KARANTİNADAN KAÇTI
Emniyet Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs testleri pozitif çıktığı ya da temaslı olduğu için karantinada olması gerekenleri denetledi. Denetimlerde evlerinde olmaları gerekirken sokakta olan 10 kişi belirlendi.

Bu kişilere toplam 8 bin 600 lira para cezası kesildi, zorunlu karantina süreci için KYK yurtlarına alındı. Karantina kaçakları hakkında savcılığa da suç duyurusunda bulunuldu.

21 KİŞİYE MASKE CEZASI
Koronavirüsle mücadelenin en etkili yöntemlerinden biri olan maske takma kuralı konusunda yapılan denetimlerde 21 kişi hakkında işlem yapıldı. Polis, bu kişilere toplam 19 bin 200 lira para cezası kesti.

129 KİŞİ SOSYAL MESAFEYE UYMADI
Denizli Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 11-17 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirdiği denetimlerde 129 kişinin sosyal mesafe kuralına uymadığı belirlendi. Bu kişilere toplam 75 bin 320 lira para cezası uygulandı.

KISITLAMADA EVDE KALAMADILAR
Haf içi akşam, hafta sonları da tam gün uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması yine ihlal edildi. Hafta içi akşam saatlerinde yasak olmasına rağmen sokağa çıkan 134 kişiye 120 bin 600 lira para cezası kesildi. Hafta sonu ise 114 kişi kısıtlamayı ihlal etti, 102 bin 600 lira para cezası kesildi.

11-17 Ocak tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden toplam 248 kişiye 223 bin 200 lira para cezası uygulandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı