Mehmet Yamer’in katil zanlıları bir haftada yakalandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Mehmet Yamer’in katil zanlıları bir haftada yakalandı

Mehmet Yamer’in katil zanlıları bir haftada yakalandı

Denizli’de silahlı saldırı sonucu öldürülen inşaat firması sahibi Mehmet Yamer’in katil zanlıları, Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin sıkı takibi sonucu 1 hafta gibi kısa bir sürede yakalandı. Gözaltına alınan 6 kişiden 5’i tutuklandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Kasım 2018 Cuma, 11:29

Denizli’de 9 Kasım tarihinde Merkezefendi İlçesi’nde meydana gelen olayda iş yerinin önünde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden inşaat firması sahibi Mehmet Yaner’in, katil zanlıları yakalandı. Denizli Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin olay yeri çevresindeki güvenlik kameraları ve mobese görüntülerinden yola çıkarak sürdürdüğü araştırmalar, sonuca götürdü. Olay bir hafta gibi kısa bir süre içinde aydınlatıldı. Emniyet güçleri tarafından gözaltına alınan 6 kişiden 5’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TUTUKLANDILAR
Olayla ilgili soruşturma kapsamında oteli satın alan Halil K. (65), oğlu Kutluğhan K. (30), otel çalışanları Mert D. (23), Kenan A. (32), beden eğitimi öğretmeni Gökhan D. (30) ve V.D.B. (32) gözaltına alındı.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan “tasarlayarak adam öldürme” suçlamasıyla hakim karşısına çıkan Halil K, Kutluğhan K, Mert D, Kenan A. ve Gökhan D, tutuklandı. V.D.B. serbest bırakıldı.

PROFESYONEL DAVRANIŞLAR
Öte yandan olayla ilgili gazetecilere açıklama yapan, öldürülen iş adamının kardeşi Diyarbakır hakimi Ferit Yamer, otelin 25 Ekim’de 4 milyon liraya satıldığını, tutuklanan kişilerin bu parayı ödememek için cinayeti işlediğini öne sürdü.
Sahte plakalı araçla işlenen cinayetle ilgili soruşturmada zanlıların iş yeri kamerasına yakalanmadığını, sahte plakalı otomobil kullandığı ve profesyonel davranışlarının dikkati çektiğini savunan Yamer, cinayetin kardeşi ile 1 Kasım’da alacak verecek meselesi nedeniyle tartışan bir kişinin üzerine atılmaya çalışıldığını öne sürdü.

OLAY 9 KASIM’DA MEYDANA GELMİŞTİ
Selçukbey Mahallesi’ndeki inşaat firmasına 9 Kasım’da av tüfeğiyle ateş açılmış, saldırıda iş yerinin önünde bulunan firma sahibi, evli ve iki çocuk babası Mehmet Yamer hayatını kaybetmiş, sekreteri Revzan Akbulut yaralanmıştı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı