REKLAMI GEÇ

Mübaşir sanık yakınının yumruklu saldırısına uğradı, adliye çalışanları sert tepki gösterdi

Mübaşir sanık yakınının yumruklu saldırısına uğradı, adliye çalışanları sert tepki gösterdi

Denizli 17. Asliye Ceza Mahkemesi mübaşiri Kemal Yörük, bugün mahkeme çıkışında ceza alan sanığın oğlunun yumruklu saldırısına uğradı. Rapor alan mübaşir saldırgandan şikayetçi oldu, saldırı adliye çalışanlarının sert tepkisini çekti. Basın açıklaması yapan Türk Büro-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Fatih Kale, saldırının mübaşire değil devlete yapıldığını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Ocak 2023 Perşembe, 17:47

Denizli Adliyesi 17. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görevli mübaşir Kemal Yörük, davanın tamamlanmasının ardından mahkeme salonu dışına çıkarılan sanık ve yakınlarına tutanakları teslim ederken arbede yaşandı. Davadan ceza alan sanığın yeniden hakim ile görüşme talebinde bulunduğu, diğer mahkemenin başlaması nedeniyle olumsuz cevap verilmesi üzerine sanığın oğlunun mübaşire yumruklu saldırıda bulunduğu öğrenildi.

Yüzünden yaralanan mübaşir Kemal Yörük darp raporu alarak saldırgan hakkında şikayetçi oldu.

TÜRK BÜRO-SEN’DEN SERT TEPKİ
Adliye’de mübaşirin saldırıya uğraması, adliye çalışanlarının sert tepkisini çekti. Türk Büro-Sen 2 Nolu Şube yönetimi ve üyeleri Adliye önünde bir araya gelerek saldırıyı kınadı.

Açıklama yapan Denizli Türk Büro-Sen 2 Nolu Şube (Adliye) Başkanı Fatih Kale, 17. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görevli üyeleri mübaşir Kemal Yörük’ün, duruşma sonrasında önce sözlü daha sonra fiziki saldırıya uğrayarak yaralandığını belirtti.

Kale, “Öncelikle şu hususun bilinmesini istiyoruz. Fedakarca ve cefakarca görev yapan memurlarımıza yapılan şiddet girişimi, devlete yapılmıştır. Devlete el kaldırmak kimin haddinedir?” dedi.

Türkiye’de kamu çalışanlarına yönelik şiddetin çözülmesi gereken temel sorunlardan biri olduğunu belirten Kale, “Bugün artık kamu çalışanları can güvenliklerinden yoksun bir şekilde hizmet üretmektedirler. Herkes evine akşam sağ salim gidebileceğinden endişelidir. Şiddet; ağır darp, bıçaklama ve silahlı saldırı gibi ölümle sonuçlanabilecek bir seviyeye çıkmıştır. Kısacası kamu çalışanlarının hayatı her dakika tehlike altındadır. Bunun için şiddete acil çözümler ve ağır yaptırımlar gereklidir. Çünkü şiddet durmak bir yana artarak devam etmesindeki en önemli neden etkin ve caydırıcı tedbirlerin hayata geçmemesidir. Zor şartlar altında canı pahasına büyük özveri ile çalışan fedakar mübaşire karşı yapılan bu elim saldırıyı kınıyoruz. Çirkin saldırıda yaralanan üyemiz mübaşir arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, bu olaylara sebep olanlar hakkında, yetkili makamlar tarafından gerekli işlemlerin yapılmasını ve konunun takipçisi olduğumuzu ifade ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı