REKLAMI GEÇ

“Oğlumun işkence gördüğünü ispatlarım”

“Oğlumun işkence gördüğünü ispatlarım”

Denizlihaber’in yayınladığı “ Cezaevinde işkence iddiası” haberiyle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulunan tutuklu Yunus Kalkan’ın babası Kemal Kalkan oğullarına yapılan işkenceyi fotoğraf ve görüntülerle belgeleyeceklerini iddia etti.

/ DENİZLİHABER / 5 Eylül 2009 Cumartesi, 17:16

Denizli D Tipi Cezaevi’nde Yunus Kalkan isimli tutuklunun cezaevi gardiyanları ve doktoru tarafından işkenceye maruz kaldığı iddialarıyla ilgili olarak baba Kemal Kalkan Denizlihaber’e önemli açıklamalarda bulundu.

Denizli Barosu İnsan Hakları Komisyonu’nun ilk incelemesinde oğullarının oda arkadaşı ile tartıştığı ve onlar tarafından dövüldüğü iddiaları hakkında açıklamada bulunan baba Kemal Kalkan, cezaevinde oğullarına işkence yapıldığını bir kez daha ileri sürerek, bunu ispat edebileceklerini söyledi.

Denizli D Tipi Cezaevi’nde oğullarına işkence yapıldığını ve bunu kendi gözleri ile gördüklerini iddia eden baba Kemal Kalkan, “ Oğlumuzu ziyaret etmiştik, burada oğlumuzun dövüldüğünü öğrendik ve içeride yaşanan olaylara bizzat şahit olduk. Doktor ve gardiyan oğlumu içeride çırılçıplak soyarak işkence etmişlerdi. Bizler oğlumuzu gördüğümüz anda tanımaz haldeydi. Yaşanan olayın ardından kulaklarından kan gelen oğlumuz hastaneye kaldırıldı. Burada bizler görüntülerini ve fotoğraflarını çektik. Bunları yakın zamanda yargıya sunacağız. Zaten soruşturma başlatılmış durumda. Adalete güvenimiz tam. Oğlumuz işlemiş olduğu suçu tabi ki çekecek, ama bu yapılanlar insanlık dışı olaylar” dedi.

Yaşanan olayın basına yansımasının ardından cezaevi yönetiminin kendilerine tavır aldığını da iddia eden baba Kemal Kalkan, “Yaşanan olayın ardından cezaevine gittik. Yakınlarımız ile birlikte oğlumuza destek vermek amacıyla. Bizleri fark eden cezaevi müdürü bizlere tehditler savurdu. Bunlarda görüntü kayıtları ile delillidir. Yapılanların hesabı yüce yargı tarafından sorulacak ve gerçekler ortaya çıkacaktır. Cezaevi kameraları bu olayları ortaya çıkartacaktır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı