Ortaokul öğrencisinin darp edildiği yönündeki iddia için; İdari soruşturma başladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Ortaokul öğrencisinin darp edildiği yönündeki iddia için; İdari soruşturma başladı

Ortaokul öğrencisinin  darp edildiği yönündeki iddia için;  İdari soruşturma başladı

Dayak iddiası ile ilgili Çocuk Şube Müdürlüğü görevlileri okulun güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü ise konu hakkında idari soruşturma başlattı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Ekim 2018 Cuma, 09:41

DENİZLİ (AA)
Denizli’nin Pamukkale İlçesi’nde, bir ortaokul öğrencisinin müdür yardımcısı tarafından darbedildiği iddiaları üzerine idari soruşturma başlatıldı.

Darbedildiği öne sürülen öğrencinin annesi Hamiyet K, gazetecilere yaptığı açıklamada, ortaokul 8. sınıfa giden oğlu K.K’nin (14) salı günü koridorda arkadaşlarıyla oynarken nöbetçi öğretmen tarafından arkadaşı S.K. ile müdür yardımcısı A.Y’nin odasına götürüldüğünü anlattı.

Müdür yardımcısı A.Y’nin öğrencilerin ensesine kalın kağıtla vurduğunu ileri süren anne Hamiyet K, şu iddialarda bulundu:

“Müdür yardımcısı, daha sonra kemeri oğlumun boynuna dolayıp sıkmış, başını duvara vurmuş. Oğlum okul çıkışı eve geldiğinde durumu öğrendim. Oğlumla okula gidip müdür yardımcısı A.Y. ile görüştüğümde çok asabi şekilde cevap verdi. Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğüne gidip kendisinden şikayetçi oldum. Kemerden dolayı boynu ve ensesi tahriş olan oğluma darp raporu aldım.”

Şikayet üzerine Çocuk Şube Müdürlüğü görevlileri, öğrenciler K.K. ve S.K’nin ifadelerine başvurduktan sonra okulun güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi.

Çocukların koridorda oynarken ellerindeki kemerlerle birbirlerine vurduklarının görüntülerde yer aldığı ancak müdür yardımcısının odasından herhangi bir görüntü bulunmadığı öğrenildi.

Öte yandan, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün konuyla ilgili idari soruşturma başlatarak müfettiş görevlendirdiği belirtildi.

Yorumlar

kamil   -  Bağlantı 19 Ekim 2018, 14:42

Lüften öğretmen seçimlerinde titizlikle davranılsın. Çocuk psikolojisinden anlayan ve kendi psikolojisi bu mesleğe elverişli olan kişiler öğretmen olabilsin. Öğretmenlik olmak için diploma yetmiyor bunu gördük ve görmeye devam ediyoruz.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı