REKLAMI GEÇ

Oto kiralamacısı sahte senetleri icraya verdiği iddiasıyla 4 kişi şikayetçi oldu

Oto kiralamacısı sahte senetleri icraya verdiği iddiasıyla 4 kişi şikayetçi oldu

Denizli’de, bir araç kiralama şirketinden otomobil kiralayan ve firmada kalan teslim tutanağından dolayı Bursa’da icraya verilen 4 kişi, firma yetkilisinden şikayetçi oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Haziran 2022 Pazar, 14:14

Çağlar Sağınç ve Nazlı Karaçam ve diğer iki kişi, birkaç yıl önce araba kiraladığı firma tarafından teslim tutanağını imzalatma bahanesiyle kendisine sahte senet imzalattırıldığını ve borç yüzünden hesaplarına icra geldiğini öne sürerek Denizli Adliyesine gelerek suç duyurusunda bulundu.
Adliyedeki işlemlerinden sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Karaçam, araç kiralama firması sahibi H.C’nin sahte senet aracılığıyla yaklaşık 35 bin lira tutarla icra takibi başlattığını söyledi.
Araç kiralarken hiçbir şekilde senet imzalamadığını ve söz konusu kendisine gönderilen senetteki imzaların sahte olduğunu savunan Karaçam, “Bir günlüğüne araç kiraladım. Aracın yakıtını doldurup, temizletip, hasarsız teslim ettim. İşletme sahibi teslim anında aracı gördü. Sözleşmemizi istedik. Herhangi bir trafik cezasına karşı 15 gün ellerinde tutacaklarını söylediler.” dedi.
Firmaya 15 gün sonra gittiğinde yetkililerin senet ve sözleşmeleri imha ettiklerini söylediklerini anlatan Karaçam, “Bu şekilde kendilerine güvenmemizi istediler. İmha edildiğine inanarak oradan ayrıldık. Geçen hafta banka hesaplarım bloke oldu. Bursa’dan bir otelin haciz işlemi başlattığını gördüm. Bursa’ya hiç gitmedim. Hemen oteli aradık. Denizli’den arayan 15’inci kişi olduğumuzu, bir dolandırıcılık olayı olduğunu, kendileriyle ilgisi olmadığını söylediler. Biz de apar topar suç duyurusunda bulunduk.” diye konuştu.
Üç yıl önce kardeşinin düğününe gitmek için üç günlüğüne araç kiraladığını söyleyen Çağlar Sağınç da, araç kiralarken sözleşmeye imza attığını ancak, bir senet imzalamadığını savunarak şöyle konuştu:
“Aracı gününde teslim ettim. Beni icra etmişler. Bu senetteki imzalar bana ait değil. Bu insanlara herhangi bir borcum yok. Teslim ettiğim araçta bir kusur yok. Kusur olsa sözleşmeyi 15 gün boyunca ellerinde tutmuşlardı o sürede işlem yaparlardı. Mağdurum. Ben asgari ücretle geçinen biriyim. 37 bin liralık haciz işlemi başlatılmış. Masrafları ile birlikte 50 bin lira. Ödeyecek gücüm yok.”
Yaklaşık 60 mağdurun olduğu belirtilen olayda, araç kiralama şirketi sahibi H.C’nin tüm araç kiralamayla ilgili ticari faaliyetlerini durdurduğu öğrenildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı