Parasını ödemeden aracı alan EFT dolandırıcıları tutuklandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Parasını ödemeden aracı alan EFT dolandırıcıları tutuklandı

Parasını ödemeden aracı alan EFT dolandırıcıları tutuklandı

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, araç satış yöntemi ile dolandırıcılık yaptığı belirlenen iki zanlıyı yakaladı. Araç satmak isteyenlerin güvenini kazanan, mesai saati sonuna doğru notere giderek EFT yöntemiyle dolandırıcılık yapan zanlılar tutuklandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Haziran 2021 Çarşamba, 11:38

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, farklı zamanlarda Denizli’de araç satmak isteyenler ile telefonla bağlantıya geçen ve dolandırıcılık yapan bir çetenin peşine düştü.

Dolandırıcıların, telefonla görüştükleri araç satmak isteyenlerle buluştuğu, satıcının güvenini kazandıktan sonra mesai saati sonuna doğru gittikleri noterde internet bankacılığı kullanarak EFT-havale yöntemiyle parayı gönderdiklerini, ancak hesaba geçmesinin vakit alacağını söyleyerek, aracın satışını aldıkları belirlendi.

Bu yöntemle dolandırıcılık yaptığı belirlenen 2 zanlı, dolandırılan kişilerin ifadeleriyle kimlikleri belirlendi, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 2 zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı