Polise turist olduğunu söyleyen mülteci sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden ceza kesildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Polise turist olduğunu söyleyen mülteci sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden ceza kesildi

Polise turist olduğunu söyleyen mülteci sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden ceza kesildi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden ve polis ekiplerine turist olduğunu söyleyen yabancı uyruklu kişiye para cezası verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Aralık 2020 Cumartesi, 19:23

İçişleri Bakanlığının genelgesi kapsamında ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kentteki işlek meydan ve caddelerde de sakinlik yaşandı.

Belediye ekipleri, boş kalan cadde ve sokaklarda temizlik çalışması yaptı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokaklarda bulunan kişilere izin belgelerini sordu, kısıtlamaya uymayanlara cezai işlem uyguladı.

Polis ekipleri, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’ndaki uygulama sırasında durdurduğu araçtaki kişiden izin belgelerini istedi.

Ekipler, üzerinde çalışanı olduğu ambalaj firmasının üniforması bulunan ve turist olduğunu söyleyen Afganistan uyruklu Haseeb A’ya (22) çalıştığı iş kolunun sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmadığı gerekçesiyle para cezası uyguladı. DENİZLİ (AA)

Yorumlar

Maaşımıdolarlaalıyorum   -  Bağlantı 27 Aralık 2020, 21:46

Mümin kardeşim bizim misafirimiz.Biz ödeverelim onun cezasını nolcek.

Bakış Açısı   -  Bağlantı 27 Aralık 2020, 13:16

Bu afgan, iran, suriye ve diğer ülkelerden gelenler tüm Türkiye’nin en ücra köylerinde bile varlar. Haberci olarak bunların oralara nasıl geldiklerini de bir araştırıp haber yapsanız.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı