REKLAMI GEÇ

“Polislik sokakta yapılır”

“Polislik sokakta yapılır”

Denizli’nin yeni Emniyet Müdürü Atilla Çınar, polisliğin sokakta yapılacağını söyleyerek, göreve başladığı 50 günden bu yana Denizli’de evden hırsızlık olaylarını yüzde 41 oranında azalttıklarını söyledi.

/ DENİZLİHABER / 20 Ağustos 2009 Perşembe, 16:06

Denizli Emniyet Teşkilatı’nda dar bölge sistemini hayata geçirdiklerini belirten Çınar, “İçeride görev yapan polis memurlarının büyük bölümünü dışarıya çıkardık. Ekip sayısını 70’e, motorlu yunus ekibi sayısını 40’a çıkardık. Dar bölge uygulamasını hayata geçirerek tüm mahalle, sokak ve caddeleri, okulları memurlarımıza zimmetledik. Ramazan ayından sonra ekip sayısını 90’a çıkaracağız. Polislik sokakta yapılır. 7 gün, 24 saat, 365 gün tam saha pres anlayışıyla hareket edip, vatandaşın huzuru hissetmesini sağlayacağız” diye konuştu.

50 günde Emniyet Müdürlüğü olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Atilla Çınar, Denizli’de vatandaşın polisle örnek bir işbirliği içinde olduğunu, olayların büyük bölümünün 155 Polis İmdat’a bildirildiğini belirterek, “Denizli halkı bu konuda bize çok iyi destek veriyor. Gelen ihbarların büyük bölümü doğru çıkıyor, bizde zamanında müdahale ediyoruz. Ekiplerimizin tamamını sürekli hareket halinde görev yaptırarak hem vatandaşın polisi yanında hissetmesini, hem suçun önlenmesini sağlıyoruz” dedi.

Denizli’de hırsızlık olaylarının önlenmesi için kararlı olduklarını, bir aylık süre içinde evden hırsızlık olaylarında yüzde 41 azalma sağladıklarını vurgulayan Çınar, tüm polislerin, asayiş, trafik, terör ekibi demeden olaylara müdahale edeceğini belirterek, “Halkı rahatsız edeni biz de rahatsız ederiz. Gece gündüz demeden her an her dakika Denizli halkı polisini yanında hissedecek” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı