Sahte belgelerle para toladılar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sahte belgelerle para toladılar

Sahte belgelerle para toladılar

Denizli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Denizli, Manisa, Uşak, Isparta, Aydın, Afyon ve Muğla’da dolandırıcılık olaylarına karışan 8 şüpheliyi Tavas’ta yakaladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Mayıs 2019 Cuma, 15:58

GSM Şirketlerinden geldiklerini söyleyip bölgeye baz istasyonu kurulacağını ve bunun için vergisini almak zorunda olduklarını belirtip işletmelerden para toplayarak dolandırıcılık yapan 8 şüpheli Denizli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin titiz çalışması ile Tavas’ta yakalandı.

Dolandırıcılık olayıyla ilgili yapılan çalışmaların sonunda Tavas’ta yakalanan 8 şüphelinin aynı şekilde Denizli ile birlikte Manisa, Uşak, Isparta, Aydın, Afyon ve Muğla’da da dolandırıcılık olaylarına karıştıkları belirlendi.

Yakalanan şüphelilerin sahte plaka ile kullandıkları araçta ve evlerinde yapılan aramalarda 1 adet sahte plaka, 2 adet GSM şirketlerine ait sahte görevli belgesi, 16 adet sahte kiralama sözleşmesi, 1 adet sahte yetkilendirme belgesi, 50 adet kartvizit, 1 adet matkap, 24 adet kaşe ve 122 adet başkalarına ait kimlik fotokopisi ele geçirildi. Daha sonra şüpheliler adli mercilere teslim edildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı