Sahte EFT’ciler tekel bayilerine dadandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sahte EFT’ciler tekel bayilerine dadandı

Sahte EFT’ciler tekel bayilerine dadandı

Bugüne kadar otomobil alımlarında uygulanan sahte EFT makbuzu dolandırıcılığı sektör değiştirdi. Bu alanda foyaları ortaya çıkan dolandırıcılar sektör değiştirdi, bu kez de tekel bayilerine dadandı. Bir tekel bayi dükkanına gelen iki kişi, kendisine EFT yoluyla para göndermiş gibi yapıp 3 bin 200 lira değerinde sigara ve içki alarak kayıplara karıştı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Ağustos 2020 Cuma, 11:26

Pamukkale ilçesinde tekel bayi işleten Ali Yıldız, dükkanına gelen 2 kişinin, 3 bin 200 lira değerinde sigara ve içki aldığını ve sahte EFT belgesi göstererek, ücreti banka hesabına göndermiş gibi yaptıklarını ileri sürdü.

Jandarma, şikayet üzerine, güvenlik kamerasından eşkalini belirledikleri şüphelileri arama için çalışma başlattı.

Şüphelilerin, bölgedeki başka market ve restoranlara giderek burada da benzeri yöntemle dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları iddia edildi.

Görüntülerde iş yerine giren şüphelilerin alışveriş yapması ve cep telefonunu Yıldız’a göstermesi yer alıyor.

OTOMOBİL ALIM SATIMINDA KULLANILIYORDU
EFT yoluyla dolandırıcılık uzun süredir çok sayıda mağdurun canını yakmıştı. Özellikle otomobil satışlarında bu yöntemi kullanan dolandırıcılar, noter randevularını bankaların kapanma saatine yakın alıyor, satıcıya sahte EFT makbuzu gösteriyor, mağdur da banka kapandığı için doğrulatamadığı için dolandırılıyordu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı