REKLAMI GEÇ

Savcı Hafize Kurban’ın katil zanlısı için ağırlaştırılmış müebbet istedi

Savcı Hafize Kurban’ın katil zanlısı için ağırlaştırılmış müebbet istedi

Eşini bıçaklayarak öldüren Uğur Kurban’ın yargılandığı davada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Haziran 2020 Cuma, 18:41

Denizli 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Uğur Kurban, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılırken, maktul Hafize Kurban’ın yakınları ile avukatlar ise mahkeme salonunda hazır bulundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatının da müdahil olduğu davanın duruşmasında, iddia makamı, esas hakkındaki mütalaasını sundu. Savcı, sanığın “tasarlayarak eşi öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Cumhuriyet savcısı, mütalaasında, olaydan birkaç gün önce eşini darbetmesi ve cep telefonuna yüklediği programla eşini izlemesi dolayısıyla da sanığa, “eşe karşı kasten yaralama”, “özel hayatın gizliliğini ihlal”, “kişisel verilerin kaydedilmesi” suçlarından da ceza verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, savunmalar için taraflara süre vererek duruşmayı erteledi. Sanığın tutukluluk halinin devamına da hükmedildi.

Olay
Pamukkale ilçesinde boşanma aşamasında olduğu eşi Uğur Kurban tarafından 27 Ağustos 2019’da boynundan bıçaklanan 23 yaşındaki Hafize Kurban, olaydan 9 gün sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

Bıçaklama olayının ardından yakalanan Uğur Kurban, tutuklanmıştı.
Sanık hakkında, “tasarlayarak kasten öldürme”, “kasten yaralama”, “kişisel verilerin kaydedilmesi”, “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından dava açılmıştı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı