Şehit asker için Genelkurmay’dan açıklama - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Şehit asker için Genelkurmay’dan açıklama

Şehit asker için Genelkurmay’dan açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, Denizlili Doğan Acar’ın terhis olduğu gün şehit düştüğü hain saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı. Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi internet sitesindeki açıklamada, olayın nasıl gerçekleştiğine yer verildi, şehidin ailesi ve Türk milletine başsağılığı dilendi. İşte o açıklama:

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Ağustos 2015 Pazartesi, 13:43

“10 Ağustos 2015 tarihinde saat 07.05 sularında 8’inci Jandarma Komando Alay Komutanlığı emrinde görevli olup, terhis olan ve izne giden Erbaş/Erlerin, Şırnak / Beytüşşebap’tan Şırnak / Merkeze helikopter ile nakli esnasında, Beytüşşebap yakınlarında Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından ateş açılmış ve açılan ateş sonucu helikopterde bulunan Kahraman bir Jandarma Erimiz ağır yaralanmıştır. Olayı müteakip aynı helikopter ile Şırnak Asker Hastanesine tahliye edilen Kahraman Erimiz, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 09.45 sularında şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Yorumlar

ysf   -  Bağlantı 10 Ağustos 2015, 15:26

Allah rahmet eylesin şehidimize… tarifi imkansız acı. Allah sabırlar versin.

Kadir   -  Bağlantı 10 Ağustos 2015, 14:57

Dünyanın en değerli şeyi insanca insanlarla beraber mutlu bir şekilde yaşamak ama gel gör ki bunu bile yaşayamıyor bu ortadoğu coğrafyası..Sen gel terhis olduğun gün, mutluluktan uçtuğun gün.. kaderin böylesi yürekleri dağlar.Ruhun Şad olsun Şehidim

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı