Serinhisarlı o kız kayıp, anne-baba serbest - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Serinhisarlı o kız kayıp, anne-baba serbest

Serinhisarlı o kız kayıp, anne-baba serbest

İtalya’da yaşayan babası tarafından “fazla batılılaştı” gerekçesiyle Serinhisar’a gönderilen, burada telefon ve pasaportuna yakınları tarafından el konularak bir evde tutulduğu iddia edilen Ayşegül D.’nin, İnterpol tarafından kurtarıldıktan sonra döndüğü Sicilya’da ortadan kaybolduğu bildirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Ekim 2015 Pazar, 13:46

Habertürk’te yer alan habere göre, İtalya’nın Sicilya Adası’nda 19 yaşındaki kızlarını “fazla batılılaştığı” gerekçesiyle Denizli’ye gönderdikleri için gözaltına alınan B.D. ve boşandığı eşi Y.D. çifti önceki gün salıverildi.

Şikâyet üzerine 5 gün gözaltında tutulan ve İtalyan mahkemesi tarafından serbest bırakılan anne-baba, “Kızımız arkadaş kurbanı” dedi. İtalya’ya dönen genç kızın nerede olduğu bilinmiyor.

30 yıldır İtalya’da yaşayan 2 çocuk babası çiçekçi B.D., olayın tüm detaylarını Habertürk’e anlattı. “Bir baba olarak kızımın iyiliği için bazı kısıtlamalar getirdiğim doğru. Türk geleneklerine göre yetişmesini istiyordum. O erkek arkadaşlarıyla gezip tozmaya başladı. Okula da gitmediğini öğrendik. Karşıma alıp, kıyafetine de dikkat etmesini istedim. Ama bizi şikayet etmiş” diyen baba B.D şöyle devam etti:

“İtalyan yasalarına göre dokunulmazlık zırhına büründü. İki yıl boyunca istediği gibi yaşamaya başladı. Denetim memurları istedikleri zaman kontrole geliyordu, korkar olduk. Geçen yıl eğitimini Türkiye’de sürdürmek istediğini söyledi. Annesiyle Denizli’ye gittiler. Erkek arkadaşı Ayşegül’ü sordu. Türkiye’de olduğunu söyleyip peşini bırakmasını istedim. O da kızımı kaçırıp Türkiye’de tuttuğumu ihbar etmiş. Kızımın zorla alıkonulmadığını gösteren telefon kayıtlarını polise verdim, serbest bıraktılar. Polis Denizli’de baskın yapmış. Ayşegül İtalya’ya dönmek istediğini söylemiş. Onun değişmesi için çok çaba sarf ettim. Tam beni anlamaya başladı derken yine arkadaş kurbanı oldu. Şimdi bir arkadaşındaymış, nerede olduğunu tam bilmiyoruz…”

KAYNAK: HABERTÜRK

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı