Servergazi iddianamesi tamamlandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Servergazi iddianamesi tamamlandı

Servergazi iddianamesi tamamlandı

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturması kapsamında, kamuoyunda “Servergazi Okulları” olarak bilinen “Özel Serhat Eğitim ve Araçları Lok. İşlet. San. Tic. A.Ş. ve Çağlar Özel Eğitim Malz. San. Tic. A.Ş.” ile ilgili iddianame hazırlandı. Denizli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianame kabul edilirse, 9’u tutuklu 50 kişi, FETÖ/PYD’den yargılanacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Ekim 2016 Perşembe, 12:01

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak FETÖ/PDY’nin Denizli’deki sözde eyaletlerinden birisi olarak gösterilen Tavas’tan sonra, bir iddianame de örgütün eğitim kurumları yapılanmasıyla ilgili hazırlandı. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan idianame, “Özel Serhat Eğitim ve Araç. Lok. İşlet. San. Tic. A.Ş. ve Çağlar Özel Eğitim Malz. San. Tic. A.Ş.’ye ait olan, OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan 13 özel okul ile Özel Serhat Eğitim Araçları Lokanta İşletmeciliği San. Tic. A.Ş. şirketine ait 1 tane bakımevini” kapsıyor.

Başsavcılığın yürüttüğü soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, bu şirketler ve bağlı kurumların sahibi, ortağı, yöneticisi, sorumlusu ve bir kısım çalışanlarından oluşan 9’u tutuklu toplam 50 kişi şüpheli olarak yer aldı.

Terör davalarına bakmakla görevli Denizli 2’nci Ağır ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianame kabul edilirse 50 kişi, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyeliği suçundan yargılanacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı