REKLAMI GEÇ

Silahlı kavgada kör kurşuna hedef olan Muhammet Hüseyin, babasını korumak isterken ölmüş

Silahlı kavgada kör kurşuna hedef olan Muhammet Hüseyin, babasını korumak isterken ölmüş

Gümüşçay’da 18 Haziran’da Emrah ve oğlu Muhammet Hüseyin’e yönelik silahlı saldırıdaki sır perdesi aralandı. 16 yaşındaki Muhammet Hüseyin babasının hasmınca katledildi. Muhammet Hüseyin, “Babamı vurmayın” deyip ortaya atılınca kör kurşunun hedefi olmuş.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Temmuz 2024 Cuma, 11:16

Gümüşçay Mahallesi’nde, 18 Haziran’da Emrah Görmez ve oğlu Muhammet Hüseyin Görmez (16), sokakta yürüdükleri sırada silahlı saldırıya uğradı. Yaralanan baba ve oğlu sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı ancak Muhammet Hüseyin Görmez kurtarılamadı.

Olayın ardından polis tarafından saklandığı apart otelde yakalanan İ.D. tutuklandı. Şimdi İ.D’nin savcılıkta verdiği ifade ortaya çıktı.

İ.D, olayın faili arkadaşı M.K. ile olay günü araçla gezdiklerini söyledi. M.K’nin yaya haldeki baba ve oğlunun yanına yaklaştığını, silahla ateş ettiğini ve araçla uzaklaştıktan sonra ayrı yerlerde saklandıklarını söylediği öğrenildi.

ARALARINDA HUSUMET VAR
Olay anını anlatan İ.D. şunları söyledii:

“M.K., bana eşinin kendisini Emrah Görmez ile aldattığını anlattı. Ara sokaklarda otomobille dolaşırken Emrah Görmez ile karşılaştık. Araçlar durdu ve Emrah Görmez ile M.K. göz göze geldi. M.K.’nin gözleri doldu ve aracının penceresinden tabancayı çıkarıp, Emrah Görmez’e doğrulttu. Görmez de kendi silahını çıkarıp, M.K.’ye doğrulttu. Bir anlık boşluğundan yararlanıp, M.K.’nin elindeki tabancayı aldım ve araçtan indim. Tabancayı Emrah Görmez’e doğrultmadan, ‘Emrah silahını indir hem namussuzluk yapıyorsun hem de karşımıza dikiliyorsun’ dedim.

KARŞILIKLI SİLAHLAR ÇEKİLDİ
Bu sözleri söylerken, Emrah hala M.K.’ye silahını doğrultuyordu. Olayın daha çok büyümesini engellemek amacıyla M.K.’den aldığım tabancayla havaya 2 el ateş ettim. Bunun üzerine Emrah Görmez tabancasını indirdi.

“GİDELİM DEDİM, ANCAK O ATEŞ ETTİ”
Tekrar kullandığımız otomobilin sol koltuğuna oturdum. Emrah Görmez ise elinde silahla bekledi ve geri çekilmedi. M.K.’ye ‘Buradan gidelim’ dedim ancak bir anda elimdeki tabancayı alıp, otomobilden aşağı inip, Emrah Görmez’e doğrultup, ayaklarına doğru 2 el ateş etti.”

“BABAMI VURMAYIN!”
Şüpheli ifadesinde bu sırada Emrah Görmez’in oğlu Muhammet Hüseyin Görmez’in araya girip, ‘Babamı vurmayın’ dediğini de belirtip, şöyle devam etti:

“O esnada M.K.’nin tabancasından çıkan kurşunlardan biri, Muhammet Hüseyin Görmez’e isabet edince yere düştü. Çocuk yere düştükten sonra M.K., Emrah Görmez’e art arda ateş etti. Mermi bitince M.K.’nin elindeki tabanca yere düştü. M.K., tabancayı yerden alıp, yanına gittiği yerdeki Emrah Görmez’in başına defalarca kez kabzasıyla vurdu. Olayın ardından M.K. otomobile bindi, olay yerinden uzaklaştık.”

Cinayeti işlediği öne sürülen M.K’nin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Olayda yaralanan baba Emrah Görmez’in Pamukkale Üniversitesi Hastanesindeki tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı