REKLAMI GEÇ

Soygunu prematüre çocuğu için yaptığını söylemişti

Soygunu prematüre çocuğu için yaptığını söylemişti

Saraylar Mahallesi’nde bir kuyumcunun kapı camını çekiçle kırdıktan sonra çaldığı altınlarla birlikte kaçarken gece bekçileri tarafından yakalanan soyguncu, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Mayıs 2019 Salı, 13:06

DENİZLİ (AA) – Denizli’de kuyumcu dükkanını soyan ve gece bekçilerince yakalanan maskeli şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Saraylar Mahallesi’nde dün gece bekçilerinin kuyumcu dükkanından kaçarken yakaladığı Abbas T. (29) emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlının, emniyetteki ifadesinde, soygunu prematüre doğan bebeğinin masrafları için gerçekleştirdiğini ve olaydan pişman olduğunu söylediği öğrenildi. Tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen zanlı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

OLAY NASIL OLDU?
Merkezefendi ilçesi Saraylar Mahallesi’nde dün sabaha karşı alarm sesi duyan gece bekçileri, bir kuyumcu dükkanının cam kapısının kırıldığını, maskeli zanlının kaçtığını fark etmişti. Şüpheli Abbas T, kovalamaca sonucu yakalanmıştı. Yaklaşık 50 bin değerinde altın çalan zanlının üzerinden kolye, küpe ve yüzükten oluşan 33 parça ziynet eşyası çıkmıştı. Zanlının kaçarken düşürdüğü 40 parça altın da yolda bulunmuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı