Tırpan operasyonunun Denizli ayağında 6 zanlı gözaltında - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Tırpan operasyonunun Denizli ayağında 6 zanlı gözaltında

Tırpan operasyonunun Denizli ayağında 6 zanlı gözaltında

İçişleri Bakanlığı’nın 27 ilde eş zamanlı düzenlediği “Tırpan” operasyonunun Denizli ayağının detayları ortaya çıktı. Operasyonlarda 16 farklı olaya karıştıkları belirlenen 6 zanlı gözaltına alındı. Zanlıların yağma, tefecilik ve silahla yaralama olaylarına karıştıkları bildirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Aralık 2021 Salı, 11:56

İçişleri Bakanlığı, 27 ilde 389 zanlının yakalanmasına yönelik kapsamlı bir operasyon düzenledi. Tırpan adı verilen operasyonun Denizli ayağında da şok baskınlar düzenlendi. Baskınlarda, 16 ayrı olaya karıştıkları belirlenen 6 zanlı gözaltına alındı.

BORÇLU ÇIKARIP, ŞİDDET KULLANARAK PARA ALIYORLAR

Zanlıların alacak verecek meseleleri nedeniyle ortaya çıkan anlaşmazlıklarda ara bulucu oldukları, sonrasında mağdurları kendilerine borçlu çıkararak para istedikleri, baskı ve şiddet kullanarak para aldıkları belirlendi.

Operasyonlarda gözaltına alınan 6 zanlının ikametlerinde tabanca ve mermiler ile mağdurlar adına düzenlenen 426 bin liralık alacak senetleri ele geçirildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı