REKLAMI GEÇ

Traktör kazalarında 3 kişinin ölmesi üzerine jandarma uyarı yaptı

Traktör kazalarında 3 kişinin ölmesi üzerine jandarma uyarı yaptı

Denizli İl Jandarma Komutanlığı’na bağlık trafik ekipleri hafta sonu mesaisi yaptı. Bu yıl içinde Jandarma bölgesindeki 3 ölümlü kazanın 3’ünün de traktör devrilmesi ve ölümle sonuçlanması üzerine traktör sahiplerine ‘kabin uyarısı’ yapıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Ağustos 2020 Pazartesi, 15:09

Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Timleri tarafından, özellikle hafta sonları artan trafik hareketliliğinden kaynaklı kazaları önlemek amacıyla trafik uygulaması yapıldı.

Denetimlerde özellikle traktör sahiplerine ‘kabin ya da koruma çerçevesi’ uyarısı yapıldı. Jandarmadan yapılan açıklamaya göre;jandarma sorumluluk bölgesinde bu yıl meydana gelen 3 ölümlü kazanın 3’ü de traktör devrilmesi sonucu meydana geldi. Bunu hatırlatan jandarma, traktör kullanıcılarına kabin taktırılması veya koruma çerçevesi yaptırılmasını önerdi.

Öte yandan Jandarma, hız kontrolü, alkol kontrolü, traktör ve zirai araçların denetimi, motosiklet ve motorlubisiklet denetimi yaparken, tarım işçisi ve personel taşıyan servis araçları da denetlendi. Denetimlerin yanı sıra güvenlik uyarılarının da yapıldığı uygulamada toplamda bin 540 araç kontrol edildi. 111 araç sürücüsü hakkında ceza uygulanırken, 17 araç da trafikten men edildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı