REKLAMI GEÇ

Vali Karahan: “Zehirlenen askerlerimizin hayati tehlikesi yok”

Vali Karahan: “Zehirlenen askerlerimizin hayati tehlikesi yok”

Denizli Tugay Komutanlığında görev yapan 62 askerin gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınmasının ardından, Vali Hasan Karahan askerleri ziyaret etti. Vali Karahan, hayati tehlikesi bulunan askerin olmadığını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Haziran 2018 Pazar, 10:26

DENİZLİ (AA)
Valisi Hasan Karahan Denizli Devlet Hastanesi’nde tedavi gören askerleri hastanede ziyaret etti. Daha önce 57 olarak açıklanan zehirlenen asker sayısının 62 olduğu öğrenildi.

Vali Karahan, 11 ‘inci Komando Tugay ve Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk ile İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk’ten askerlerin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Karahan, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanelerde 26 askerin tedavisinin devam ettiğini belirterek, “62 asker bu tür şikayetlerle başvurmuş. Şu anda hayati tehlikesi olan asker yok. Gıda ve su olabilir, araştırılıyor gerekçeleri. Dışarıda yemek yiyenler var. Dolayısıyla hepsi değerlendiriliyor. Şu anda adli yönü inceleme altında, idari boyutlarını biz kendimiz inceliyoruz” dedi.

“Bizim için sevindirici olan yönü hayati tehlikesi olan askerimiz yok” diyen Vali Karahan, “Çoğu serum takviyesiyle ayaklanıyor ve taburcu ediliyorlar. Gıda ve su da olabilir diye değerlendiriyoruz. Ama kesin sebebi bilinmiyor. İçilen ve yenilen yiyeceklerin numuneleri alındı. Hepsi değerlendirilecek. Muhtemelen onlardan bir tanesi” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı