REKLAMI GEÇ

Denizli aynı sofrada buluştu

Denizli aynı sofrada buluştu

Denizli Büyükşehir Belediyesinin her gün bir ya da iki mahallede düzenlediği gönül sofrası AK Vadi Konutları ve Akhan Mahallesi’nde yapıldı. Ramazan ayı boyunca Denizlili Büyükşehir Belediyesinin her gün farklı bir mahallede düzenlediği iftar sofrası ile Büyükşehir Belediyesinin kurduğu iftar çadırında yaklaşık 250 bin kişi aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Haziran 2017 Cumartesi, 14:10

Denizli Büyükşehir Belediyesinin mahalle kültürünü canlandırdığı, birlik ve beraberliği artırdığı mahalle iftarları programı AK Vadi Konutları ve Akhan Mahallesi’nde devam etti. Binlerce Denizlili, Büyükşehir Belediyesinin her gün farklı bir ya da iki mahallede düzenlediği iftar sofrasını paylaşırken, Büyükşehir Belediyesinin Kayalık Caddesi’ndeki Ulu Cami yanında kurduğu ve hayırseverlerin verdiği iftar çadırında da her gün 5 bin kişi orucunu açtı. Ramazan ayı boyunca Büyükşehir Belediyesinin mahallelerde gerçekleştirdiği gönül sofralarında ve iftar çadırında yaklaşık 250 bin kişi birlikte orucunu açmanın mutluluğunu yaşadı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ramazan ayının çok güzel geçtiğini belirterek, “İnşallah bayramı da hep beraber yaşayacağız. Allah’ımdan duamız ramazan ayına tekrar sağlıklı, huzurlu bir şekilde kavuşalım” dedi.

“DENİZLİ’DE BİR GELENEK OLUŞMAYA BAŞLADI”
Her gün farklı bir ya da iki mahallede düzenledikleri iftarlarda vatandaşlarla buluştuklarını kaydeden Başkan Zolan, “Komşular aynı sofrada buluştu. Birçok insanımız birbiri ile tanıştı. İftarlarımızda konu sadece yemek değil. Mesele oradaki manevi atmosferi yaşayıp o havayı birlikte teneffüs edebilmek. İftarlarımızın esas temeli odur. O temeli de çok şükür huzurlu bir şekilde gerçekleştirdik” dedi.

Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bununla birlikte Denizli’de bir gelenek oluşmaya başladı. Büyükşehir’in düzenlediği iftarlar dışında bazı mahallelerimizde, sokaklarımızda vatandaşlarımız kendi gayretleriyle bir araya gelerek iftarlar yapmaya başladılar. Buda güzel bir iş. İşte bu buluşmayı sağlamak, çocuklarımıza gençlerimize bu güzelliği yaşatmak ve ileride onlara ‘çocukluğumuzda ramazanlar böyleydi’ dedirtmek için biz Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen gayreti yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.”

“HER GÜN HALK GÜNÜ GİBİ OLDU”
Düzenledikleri iftarlar ile vatandaşlarla buluştuklarını, burada farkında olmadıkları sorunları yerinde görerek muhtarlar ve mahalle sakinleriyle sohbet etmek imkanı bulduklarını anlatan Başkan Zolan, “İftarlarımızda vatandaşlarımız sorunlarını bize birebir iletme şansı buluyor. Ayda bir gün Halk Günü yapıyoruz ancak bu ramazan ayının her günü Halk Günü gibi oldu. Bundan da çok memnunuz” diye konuştu.

Başkan Zolan, “Bunların yanında iftarlarımızda mahallelerimizde yaptığımız ve yapacak olduğumuz işler konusunda vatandaşlarımızı bilgilendirdik. Karşılıklı bilgi alışverişi oldu. Bu da katılımcı demokrasi ve vatandaşlarımızdan taleplerini alma adına bir fırsat oldu. Şükürler olsun ben çok memnunum. Vatandaşlarımız iftarlarımıza çok yoğun ilgi gösterdi öncelikle onlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

Tüm İslam aleminin, Türkiye’nin ve Denizli’nin Ramazan Bayramını kutlayan Başkan Zolan, herkse sevdikleri ile güzel bir bayram geçirmesi temennisinde bulundu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı