Zolan: “Üst yapı tamamen yenilenecek” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Zolan: “Üst yapı tamamen yenilenecek”

Zolan: “Üst yapı tamamen yenilenecek”

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği iftar sofrası Akkonak Mahallesi’nde kuruldu. Akkonaklıların istediği alt yapı sözünü tamamladıklarını ifade eden Başkan Osman Zolan, “Şimdi Akkonak ve Karaman Mahallemizin üst yapısı eskiden eser kalmayacak şekilde yenilecek” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Haziran 2017 Perşembe, 12:58

Denizli Büyükşehir Belediyesinin geleneksel hale getirdiği iftar sofrası bu kez Akkonak Mahallesi’nde kuruldu. Akkonak Mahalle Muhtarlığı önünde düzenlenen iftara, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan çok sayıda vatandaş katıldı.

Mahalle sakinlerinin ramazan ayını tebrik eden Başkan Zolan ve beraberindekiler hep birlikte dua edip oruçlarını açtı. Başkan Zolan, “Akkonak Mahallemizde yine aynı sofradayız, siz değerli vatandaşlarımızla birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Akkonak’ın geçmişte alt yapı ile ilgili istekleri olduğunu, kendilerinin de bunu yapacaklarına dair söz verdiklerini hatırlatan Başkan Zolan, “Bu sözü yerine getirdik. İçme suyu ve kanalizasyon hatlarını baştan aşağı yeniledik ve yağmur suyu hattı döşedik. Artık alt yapı tamamlandı. Akkonak Mahallesi yüz yıl boyunca alt yapı sıkıntısı yaşamayacak” dedi.

“SIRA ÜST YAPIYA GELDİ” 
Alt yapının zor bir iş olduğunu belirten ve desteklerinden dolayı Akkonaklılara teşekkür eden Başkan Zolan, “Bu gerçekten yapılması gereken bir işti. Biz kökten bu sorunları halledelim ve temel sağlam olsun dedik. Kendi ikbalimizi bir kenara bırakarak Denizli’nin ve Akkonak Mahallesinin geleceğini birlikte inşa ettik. Altyapıyı bitirdik sıra geldi üstyapıya… Şunu net olarak söylüyorum: Merkezefendi Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak ortak çıktığımız bu yolda, Akkonak ve Karaman Mahallesinin üst yapısı eskiden eser kalmayacak şekilde yenilecek. Eskiden ne kaldırım taşı kalacak ne asfalt kırıntısı kalacak. Baştan aşağı hepsini küreyeceğiz ve sıfırdan kaldırım, asfalt ve kilit taşlarını inşa edeceğiz. İhalelerimizi birlikte yaptık. İnşallah bir ay içinde kazmayı vuruyoruz ve güzel bir eseri ortaya koyacağız. Hepiniz hakkınızı helal edin” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı