REKLAMI GEÇ

Tavas’ta şehit yakınları ve gaziler için iftar

Tavas’ta şehit yakınları ve gaziler için iftar

Tavas Kaymakamlığı ve belediye tarafından verilen iftar yemeğinde şehit yakınları ve gaziler bir araya geldi. Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Şehitlerimiz ve isimsiz kahramanlarımızın önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Haziran 2017 Salı, 11:49

Tavas Çarşı Meydanı’nda verilen iftara Tavas Kaymakamı Osman Varol, Belediye Baştanı Turhan Veli Akyol, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Tavas Kaymakamı Osman Varol ve Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, yemek öncesi şehit yakınları ve gaziler ile tek tek ilgindi, sohbet etti.

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, şehit aileleri ve gaziler ile iftar sofralarının bereketlendiğini belirterek, “Sizler, canından aziz bildiği vatanları için canlarını feda eden şehitlerimizin yakınları, onların bizlere emanetlerisiniz. Sizler, vatan için canlarını seve seve verecek olan ve bu uğurda yaralanan gazilerimizsiniz. Bu ülke için, bu mübarek vatan toprağı için, bayrağımız için ve bu vatanı kutsal sayan aziz milletimiz için Çanakkale’de, Kıbrıs’ta, Kore’de, 15 Temmuz gecesinde ve ülkemizin her karışında milletimizin kaderine, bağımsızlığına ve demokrasisine sahip çıkan isimsiz kahramanlarımızın ve şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Tavas Kaymakamı Osman Varol ise, “Vatanımız ve milletimiz için canlarını hiçe sayarak kendilerini feda eden aziz şehitlerimiz sayesinde burada huzur içinde oturabiliyor, iftarımızı açabiliyoruz. Bu açıdan aziz şehitlerimiz, gazilerimiz ve siz kıymetli ailelerinin bizim yanımızda çok önemli bir yeri vardır. Sizlere sahip çıkmak bu vatana sahip çıkmaktır. Bizler her zaman, her sorununuzda sizlerin yanınızdayız. Size kapımızı, gönlümüzü açmak bizim için önemli bir görev olmuştur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Tavas protokolü, şehit yakınları ve gaziler ile birlikte iftar yaptı, ardından uzun sohbetler gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı