Acıpayam Kanyonu’na ziyaretçi akını - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Acıpayam Kanyonu’na ziyaretçi akını

Acıpayam Kanyonu’na ziyaretçi akını

Son dönemlerde Denizli turizminin yeni gözdesi olan Acıpayam Kanyonu, bayramda ziyaretçi akınına uğradı. Yeşil ve mavinin buluştuğu doğa harikası kanyona Türkiye’nin farklı yerlerinden birçok turist geldi.

Sema Kayılı / DENİZLİHABER / 23 Temmuz 2021 Cuma, 12:07

Acıpayam’ın, Benlik ve Olukbaşı Mahalleleri arasında yer alan Acıpayam Kanyonu bayramın gözde yerlerinden oldu.

Eşine az rastlanan güzellikte olan kanyon adeta ziyaretçi akınına uğradı. Gelen misafirler doğa harikası kanyona hayran kaldı.

Ziyaretçiler, yaklaşık 50 metre yüksekliğe sahip dev kayalıklardan akan su ile sıcak havada biraz olsun nefes aldı. Misafirler, kartpostallık yerde, bol bol fotoğraf çektirerek anı ölümsüzleştirdi.

İstanbul’dan Denizli’ye gelen gelin-görümce Merve İncekaya ve Mervenur İncekaya bu eşsiz güzelliği görme fırsatı buldukları için mutlu olduklarını belirtti.

Merve İncekaya, “İstanbul gibi uzak bir yerden geldik ancak geldiğimize değdi gerçekten anlatıldığı kadar varmış çok güzel bir yer. İlk fırsatta tekrar geleceğiz” diye konuştu.

Denizli’den gelen ziyaretçi Ebru Kaya ise, manzarayla huzur bulduğunu söyledi. Kaya, “Denizli sıcağından çok bunalmıştık, çok iyi geldi. Bayram tatilimde arkadaşlarımla burada kaliteli vakit geçirdim. Manzarayla huzur buldum. Herkesin buraya gelip sakin ve serin bir gün geçirmesini tavsiye ederim“ dedi.

Yorumlar

Hatice Deniz   -  Bağlantı 25 Temmuz 2021, 11:53

Kanyon evet çok güzel ama yollarını ve dinlenme tesislerini ivedilikle çözmeli yetkililer.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı