ASKON, DGTP’ye ev sahipliği yaptı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

ASKON, DGTP’ye ev sahipliği yaptı

ASKON, DGTP’ye ev sahipliği yaptı

Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu (DGTP) Kasım ayı toplantısı ASKON Denizli şubesi ev sahipliğinde yapıldı. Platform Başkanı Erdal Otçu, toplantı sırasında katılımcılara aylık çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Kasım 2019 Pazartesi, 14:07

Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu son toplantısını yaptı. Toplantıya Konya Gönüllü Teşekküller Platformu temsilcileri, DGTP Başkanı Erdal Otçu, ASKON Denizli Şube Başkanı Uğur Küçük, Denizli’de ki çok sayıda dernek, vakıf, sendika başkan ve temsilcileri katılım sağladı. Toplantı dernek başkanı Erdal Otçu’nun DGTP’nin Kasım ayına kadar gerçekleştirdiği çalışmaları katılımcılara anlatmasıyla başladı.

DGTP’NİN BARIŞ PINARI HAREKATINA İLİŞKİN ÇALIŞMALARI

Başkan Otçu, açılış konuşmasına ev sahibi olan ASKON Denizli ailesine teşekkür ederek başladı. Açıklamalarına devamla Barış Pınarı Harekatına ilişkin olarak DGTP’nin hangi yönde çalışmaları olduğunu aktaran Otçu, “ Malum olduğu üzere 9 Ekim günü saat 16:00’da Barış Pınarı Harekatı başladı ve 9 gün devam ettikten sonra ABD ile 120 saat süreli ve daha sonra da Rusya ile 150 saat süreli bir anlaşmayla durduruldu. Türkiye’nin hedefi 444 km. uzunluğunda 20mil/32 km derinliğinde bir güvenlik koridoru oluşturulması, Türkiye’de geçici koruma kapsamında bulunan 3.650.000 Suriyeli’den bir kısmının burada iskan edilmesi, perde arkasında İsrail’in olacağı proje bir terör devletçiliğinin kurulmasının önlenmesi idi. Bu amaçlara büyük ölçüde ulaşıldı. Tabi ki Türkiye’nin önünde uzun bir süreç var. Biz DGTP olarak Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasından sonra “Barış Pınarı Harekatı’nda Mehmetçiklerimizin yanında; fakat kana doymayan vampir örgütler ile; teröre destek veren ülkelerin ve sosyal medya teröristlerinin tam karşısındayız” başlığı ile bir deklarasyon yayınladık ve bu beyanatımız bir çok gazete ve haber sitesinde yayınlandı. Bunu yeteri görmedik Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı yapmak üzere; gün ve saati belirleyerek hazırlık yapmış iken; ABD ile yapılan anlaşma yürürlüğe girdiği ve tekrar başlamayabileceği ihtimaline binaen iptal etmek durumunda kaldık. Bütün bunlar olurken; 19 Ekim 2019 Cumartesi günü gelen bir teklif üzerine; 20 Ekim Pazar günü organize olmuş bir şekilde bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantıda; Barış Pınarı Harekatı hakkında Denizli Milletvekili Cahit Özkan ile DGTP mensuplarımız bilgi alışverişinde bulundu” dedi.

DGTP, TRUMP’A TEPKİ GÖSTERDİ

Otçu, toplantı sırasında ABD Başkanı Trump’ın Barış Pınarı Harekatına ilişkin yönelik tutumu ve çelişkili açıklamaları üzerine, “Malum olduğu üzere; Trump atıldığında; çöp kutusuna hakaret olacak muhteviyatta paçavra bir mektup yazdı. Bu mektubu ben çöp sepetinden alıp, kırışıklığını düzeltip, cevabi bir mektup yazdım. Bu açık mektup Denizli basınında DGTP’ye ilişkin olarak yer aldı” dedi.

DGTP 29 EKİM’DE DE YAZDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniylede Otçu, “29 Ekim 2019’da Cumhuriyetin 96. Yılı idi. 29 Ekim 2019 tarihi her ne kadar Cumhuriyet’in 96. Yılı idiyse de; aynı zamanda; 1299 yılında Osman Bey tarafından kurulan Osmanlı Beyliği’nin, Osmanlı İmparatorluğu haline gelip; rejim değişikliğiyle Cumhuriyete dönüşmesinden sonra; devlet geleneğimizin 720. Yılı idi. “İmparatorluktan Cumhuriyete 720. Yıl” başlığıyla; Türkiye Cumhuriyeti’nin; Osmanlı İmparatorluğu’nun devamı olduğuna dair bir köşe yazımız yine medyada yer aldı” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı