REKLAMI GEÇ

Denizli Demokrasi Platformu’ndan kınama

Denizli Demokrasi Platformu’ndan kınama

Denizli Demokrasi Platformu, Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısıyla terör saldırısını kınadı. “Korkmuyoruz, sinmiyoruz!” diye haykıran Demokrasi Platformu üyeleri, “Yılmayacak, sinmeyeceğiz, bölünmeyeceğiz” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Aralık 2016 Pazartesi, 14:23

İstanbul’u kana bulayan bombalı terör saldırısı nedeniyle basın toplantısı düzenleyen Denizli Demokrasi Platformu, terörü lanetledi.

Atatürkçü Düşünce Derneği, Altı Nokta Körler Derneği, Alevi Kültür Dernekleri, Büro İş, Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Denizli Barosu, Denizli Kadın Platformu, Eczacılar Odası, Eğitder, Eğitim İş, Emekli Öğretmenler Derneği, Genel Sağlık İş, İşçi Hakları Derneği, Kadın Haklarını Koruma Derneği, Vatan Partisi, Kız Teknik Öğretmenler Derneği, Denizli Tabip Odası, Tarım Orman İş, Türkiye Gençlik Birliği, Türk İş, Türk Kadınlar Birliği, Türkiye Mimarlar Mühendisler Odaları Birliği, Tükoder, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği’nin oluşturduğu Denizli Demokrasi Platformu adına açıklamayı Dönem Sözcüsü Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan yaptı.

İstanbul’daki hain saldırıda şehit düşen polis ve vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralanan polis ve vatandaşlara da acil şifalar dileyen İlhan, kelimelerle karşılığı olmayan bu hain ve vahşi saldırının ülkenin huzuru için gece gündüz mesai yapan polisi hedef almış olmasının canilerin geldiği son noktayı da gösterdiğini söyledi.

İlhan, “İçinde bulunduğumuz bu zorlu koşullarda hayatımızı güven içinde sürdürebilmemizde polisimizin büyük emeği vardır. Onlar sayesinde yaşadığımız güven hissi maalesef sahipsiz kalmıştır. Eğer terörün amacı bizleri yıldırmaksa; yılmayacağız! Eğer terörün amacı bizleri sindirmekse; sinmeyeceğiz! Eğer hainlerin amaçları bizleri bölmekse; bölünmeyeceğiz! Kendi alçaklıklarının çukurunda boğulana kadar mücadele edeceğiz. Böylesine kanlı bir vahşeti planlayıp, gerçekleştirecek kadar insanlıktan çıkmış olanları bu halk asla affetmeyecektir. Terörün varmak istediği amaç her ne ise ona ulaşılmaması için birlik ve bütünlük içinde davranmaya özen göstereceğiz. Terörün dizayn etmeye çalıştığı yaşam şeklini kabul etmiyoruz… Israrla ve inatla özgürlükler ve demokrasiye sarılıyoruz. Hiçbir emperyalist güç, kuklası terör ile bizi hizaya getiremez. Hala bu düşüncede olanlar bizi yeterince tanıyamamış demektir. Sorumluluk makamında olanları da sorumluları bulup bir an önce yargı önüne çıkarmaları ve bu tür elim olayların tekrarını engellemek için gerekli çalışmaların yapılması konusunda uyarıyoruz. Ulusumuzun başı sağolsun!” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı