REKLAMI GEÇ

Demir, YENİMEDYADER’i ağırladı, yeni uygulamayı anlattı

Demir, YENİMEDYADER’i ağırladı, yeni uygulamayı anlattı

Denizli’deki saygın internet medya şirketlerinin oluşturduğu Denizli Yeni Medya Yayıncıları Derneği (YENİMEDYADER) üyeleri Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’i ziyaret etti. Müdür Demir ziyarette yeni başlattıkları uyarı uygulamasını anlattı, “Çok uyarı az ceza” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Şubat 2017 Salı, 15:37

Denizli’deki protokol ziyaretlerini sürdüren YENİMEDYADER üyeleri Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’i ziyaret etti. Keyifli geçen ziyarette, gazetecilerle yeni uygulamalarını paylaşan Müdür Demir, sürücüleri kurallar konusunda daha çok uyaracaklarını, daha az ceza yazmaya gayret edeceklerini söyledi.

ÖNCE UYARI
Göreve başladığı 4 Kasım’dan bu yana hazırlattığı küçük el broşürleri ile sürücüleri emniyet kemeri takma ve seyir halinde telefonla konuşmama konusunda uyardıklarını belirten Demir, “Uygulamalar sırasında emniyet kemeri takmayan ya da seyir halinde telefonla konuşan sürücüleri bu broşürlerle uyarıyoruz” dedi.

İKİNCİSİNDE CEZA
Ceza yazmanın kolay olduğunu, ancak bilinci artırmanın daha önemli olduğunu vurgulayan Müdür Demir, bugüne değin 11 bin 400 sürücüye ulaşıldığını kaydederken, “Uyarı görevimizi yapıyoruz ve hatayı yapan sürücüyü bir veritabanına kaydediyoruz. Eğer bu sürücü aynı hatayı bir kez daha yaparsa, ‘sizi uyarmıştık ama hatayı tekrarladınız’ diyerek cezayı uygulayacağız” dedi.

YENİMEDYADER’İ KUTLUYORUM
YENİMEDYADER’in kurulmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Demir, “Medyanın bilinçli ve sorumlu çalışması çok önmemli bir konu. Sizi bu birlikteliğinizden dolayı kutluyorum” dedi.

Yıllardan bu yana bir arada çalışan iki meslek grubunun buluşması hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Yorumlar

Cengiz   -  Bağlantı 7 Şubat 2017, 16:47

uyarmak hiç bir işe yaramaz. zaman kaybı, kurallara uymayanlar bunun suç olduğunu biliyorlar. Çoğunlukla kurallara uymayanlar aynı sürücüler keza. Nefesinizi tüketmeyin Denizli’yi yaşanabilir bir şehir yapmak isterseniz, kuralları uygulayın.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı