Av. Yüreklitürk’ün savunması istendi, disiplin kuruluna sevk edildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Av. Yüreklitürk’ün savunması istendi, disiplin kuruluna sevk edildi

Av. Yüreklitürk’ün savunması istendi, disiplin kuruluna sevk edildi

İzmir Barosu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın döviz bozdurma çağrısının ardından, dolar bozduran müvekkillerinin hukuki işlemlerinden vekalet ücreti almayacağını açıklayan Av. Ayşe Rabia Yüreklitürk’ten “avukatlık reklam yasağını ihlal ettiği” gerekçesiyle savunma istedi, disiplin kuruluna sevk edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Şubat 2017 Çarşamba, 12:11

Hüseyin Bağcı’nın Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü döneminde sık sık gündeme gelen, Bağcı’nın avukatı olan Ayşe Rabia Yüreklitürk, bu kez “Avukatlık reklam yasağını ihlal” ile gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edoğan’ın çağrısının ardından, sosyal medya hesabından 50 bin dolar bozduran müvekkillerinden vekalet ücreti almayacağını açıklayan Ayşe Rabia Yüreklitürk, benzer açıklamaları kendisine soru yönelten basın mensuplarına da yapmıştı.

İZMİR BAROSU SAVUNMA İSTEDİ
Yüreklitürk, “ücretsiz vekalet” açıklamasının ardından bazı meslektaşları tarafından şikayet edildi. Şikayetleri değerlendiren İzmir Barosu, “Avukatlık reklam yasağını ihlal ettiği” gerekçesiyle savunmasını istedi. Disiplin kuruluna sevk edilen Yüreklitürk ile ilgili kararın önümüzdeki günlerde verileceği öğrenildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı