Geleceğin mühendisleri eğitimde - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Geleceğin mühendisleri eğitimde

Geleceğin mühendisleri eğitimde

Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ve Makine Mühendisleri Odası tarafından mühendis adaylarına yönelik “Geleceğin Mühendisleri Nasıl Olmadır?” konulu konferans düzenlendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Ekim 2017 Salı, 11:14

Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ile TMMOB’un birlikte düzenlediği konferans, PAÜ Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Konferansta mühendis adaylarına seslenen Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aydın, teknoloji fakültesine ait bölümlerin Makine Mühendisleri Odası’na üye gönderecek şekilde eğitim verdiğini belirterek, bu nedenle Makine Mühendisleri Odası’nın ve oda temsilcilerinin fakülte için önemini anlattı.

Prof. Dr. Aydın, “Öğrencilerimizin mesleki olarak ileride karşılaşabilecekleri sorunları burada dile getirip, gelecekteki çalışma hayatlarına hazırlama yönünde nispeten bu gibi etkinliklerle yön vereceğiz” dedi.

Tüm platformlarında memleketin teminatı olarak gördüğü üniversite öğrencileri ile buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Makine Mühendisler Odası Denizli Şube Başkanı Tefik Demirçalı ise, geleceğin aydınlık yüzleri olan gençlerin kendilerini her zaman umutlandırdığını dile getirdi.

Demirçalı, “TMMOB’un kurulduğu günden bugüne, hem teknik hem de idari altyapı olarak çokça sınıf atlayan Türk Mühendisler ve Mimarlar Odalar Birliği ile birliğin en güçlü odası konumundaki Makine Mühendisleri Odası teknik hizmet yelpazesini günbegün genişletmektedir. Odamız gün geçtikçe daha fazla meslektaş istihdamı sağlıyor ve daha etkin bir idari güç haline geliyor. Teknoloji fakültesi öğrencilerinin mezun olduktan sonra, her birinin bizim üyemiz olmasından son derece gurur duyuyor ve seviniyoruz. Aramıza yeni öğrencilerin katılımıyla, odamız daha da büyümüş olacak” dedi.

Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi’nin yapısını ve teknik hizmetleri ile ilgili öğrencilere bilgi veren Başkan Tevfik Demirçalı, ayrıca Denizli şubesi dışında odanın ilçe temsilcilikleri ve odanın ülke genelinde yaptığı kongre ve konferansları anlattı.

Konuşmalar ardından konferans TMMOB’ın tanıtım sunumuyla devam etti.

Yapılan sunumun ardından öğrencilerin soruları yanıtlandı. Konferans sonunda Teknoloji Fakültesi Fuaye Alanı’nda verilen kokteylle etkinlik son buldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı