REKLAMI GEÇ

DOÇEV ilçelerde

DOÇEV ilçelerde

Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV), ağaçlandırma, atık yönetimi ve çevre eğitim faaliyetleri kapsamında, eğitim çalışmalarını, ilçelerdeki ilkokullarda ve engelli okullarında da uyguluyarak yaygınlaştırıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Mayıs 2014 Cuma, 14:57

DOÇEV, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan “İklim Değişikliği Ulusal Eylem Planı-İDEP” çerçevesinde, Denizli’de planlanan “Atık azaltımı ile ilgili olarak kamuoyunun bilinçlendirilmesi çalışmalarının yapılması” eylemine yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu kapsamda DOÇEV’in çevre eğitim faaliyetleri ilçelerdeki ilkokullar ile engelli okullarına da taşınıyor.

Denizli Valiliği oluru ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü bilgisinde Acıpayam, Babadağ, Bekilli, Bozkurt, Buldan, Çal, Honaz, Kale, Serinhisar ve Tavas ilçelerindeki ilkokullarda gerçekleştirilen faaliyetlerde, öğrenciler; atıkların değerlendirilmesi, atık pillerin ayrı toplanması, doğal kaynakların korunması konularında teorik ve pratik bilgilendirildi. Ayrıca atık pil kumbarası, broşür, afiş, haftalık ders programı gibi materyaller dağıtıldı.

Pamukkale Üniversite Eğitim Fakültesi sınıf öğretmenliği bölümü öğrencilerinin katılımlarıyla oluşan DOÇEV Eğitim Komitesi’nin, Nisan ve Mayıs aylarında 10 ilçede, 35 ilkokulda yaptığı çevre eğitim çalışmalarında yaklaşık 1.600 öğrenciye ulaşıldı.
denizli-docev-isaret-dili-cevre-egitimi-ic

Program kapsamında, ilçelerden ve bölge illerinden işitme engelli çocukların eğitim gördüğü Denizli-Merkezefendi Yeşilköy İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu’nda da işaret diliyle eğitim çalışması yapıldı.

DOÇEV yetkilileri, eğitim çalışmalarının Denizli genelindeki tüm ilçelerde ve engelli okullarında uygulanması hedeflendiğini bildirdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı