Gazze katliamını protesto ettiler - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Gazze katliamını protesto ettiler

Gazze katliamını protesto ettiler

Denizli’de İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı kara ve hava harekâtında şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı, protesto gösterisi düzenlendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Temmuz 2014 Cuma, 15:36

Delikliçınar Yeni Camii bahçesinde Cuma namazının ardından toplanan AK Parti Gençlik Kolları, MEDENİYAD ve Anadolu Gençlik Derneği üyeleri gıyabi cenaze namazı kıldı. Namazın ardından Filistin Halkıyla Dayanışma Platformu adına açıklamayı Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şube Başkanı Ahmet Eryılmaz okudu.

Uzun yıllardır devam eden İsrail’in Gazze’ye yönelik zulmünün son on günden bu yana daha sistematik bir hal aldığına dikkat çeken Eryılmaz “Zaten ambargo altında olan Gazze, karadan, denizden ve havadan ağır silahlarla saldırı altındadır. 12 günlük sürede çoğu sivillerin hedef alındığı saldırılarda binden fazla işyeri ve ev yerle bir edilmiş; 16 bin insanın yaşadığı mahalle boşaltılmış, 2 bine yakın insan yaralanmış ve 250 Gazzeli masum insan yaşamını yitirmiştir. Saldırılarda, hastaneler, okullar, içme suyu kaynakları, elektrik tesisleri tarım arazileri de hedef alınmaktadır. Böylece İsrail’in geride kalan insanların hayatta kalmasını da istemediği ortaya çıkmıştır. Bütün bunların adı hiç tartışmasız soykırımdır, insanlığa karşı suçtur” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği ve diğer guruplar arasında kısa süreli pankart tartışmasının ardından guruplar cami avlusundan olaysız dağıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı