Operasyondaki Mehmetçiğe tatlı dağıtmak için Denizli'den Hatay'a gitti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Operasyondaki Mehmetçiğe tatlı dağıtmak için Denizli’den Hatay’a gitti

Operasyondaki Mehmetçiğe tatlı dağıtmak için Denizli’den Hatay’a gitti

Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı harekatları ile son olarak Kapan-3 Kavaklı Operasyonu’na katılan askerlere elma götüren 70 yaşındaki kanser hastası Muhammet Yılmaz, bu kez Bahar Kalkanı Harekatı’nda görev alan güvenlik güçlerine tatlı dağıtmak için memleketi Denizli’den 935 kilometre yol katederek Hatay’ın Reyhanlı ilçesine gitti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Mart 2020 Salı, 16:49

Bahçesinde yetiştirdiği elmaları askerlere götürmesiyle tanınan Muhammet Yılmaz, Bahar Kalkanı Harekatı’nda görev alan güvenlik güçlerini de unutmadı. Reyhanlı’da bir askeri birliği ziyaret eden Yılmaz, yaptığı yaklaşık 100 kutu tatlıyı askerlere teslim etti.

“Elmacı Dede” olarak bilinen Yılmaz yaptığı açıklamada, daha önce kendi bahçesinden topladığı elmaları Mehmetçiğe götürdüğünü hatırlattı.

İdlib’de başlatılan harekat için askerlere destek olmak amacıyla Reyhanlı’ya geldiğini anlatan Yılmaz, “Mehmetçiğe destek vermek adına kendi ellerimle tatlı yaptım. Elmaların bitmişti. Askerimizin bu tür şeylere ihtiyacı olmadığını biliyorum. Muhammet dedelerinin arkalarında olduklarını bilmelerini istedim. 70 yaşındaki Muhammet dede böyleyse gençlerimiz nasıl, düşmanlar görsün istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, bu harekattan da askerlerin başarıyla çıkacağına inandığını kaydetti. (AA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı