REKLAMI GEÇ

Sorumlular gereğini yerine getirmeli

Sorumlular gereğini yerine getirmeli

Kamu-Sen İl Temsilcisi Rayif Kurşunoğlu, Ankara’da düzenlenen hain saldırıyı sert bir dille kınadı, istihbarat ve güvenlikten sorumlu olanların onurlu bir şekilde özeleştiri yapması gerektiğini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Ekim 2015 Pazartesi, 10:59

Ankara’da düzenlenen hain terör saldırısına tepkiler sürüyor. Kamu-Sen İl Temsilcisi Rayif Kurşunoğlu, her gün ülkenin dört bir yanından gelen terör saldırılarında kaybedilen evlatların acısını yaşarken, 10 Ekim günü Ankara Gar binası önünde toplanan vatandaşlara karşı gerçekleştirilen kahpe saldırı ile yüreklerin bir kez daha yandığını söyledi.

Kurşunoğlu, “Birliğimize, dirliğimize ve kardeşliğimize karşı girişilen bu saldırı nice yüreklere ateş düşürmüş, nice ocakları söndürmüştür. Terörün etnik kökeni, ideolojisi, dili, inancı, cinsiyeti, yaşı ne olursa olsun ayrım yapmadan, insanlığa karşı girişilen en alçakça saldırı olduğu bu menfur olayla bir kez daha görülmüş, terörün ırkının, dilinin, dininin, mezhebinin, renginin ve ideolojisinin olmadığı bir kez daha anlaşılmıştır” dedi.

MASUM BİRİNİN ÖLDÜRÜLMESİ KABUL EDİLEMEZ
7 Haziran’dan bu yana 157 vatan evladı askerin, polisin alçakça şehit edildiğini, diğer tarafta da sivil vatandaşların da bombalar, tuzaklar, suikastler yoluyla öldürüldüğünü belirten Kurşunoğlu, “Ankara’daki saldırıda şu ana kadar 97 vatandaşımızın hayatını kaybettiği ifade edilse de, 80 milyon yurttaşımız da yüreklerinden yaralanmıştır. Nedensiz yere, suçsuz bir insanı öldürenin bütün insanlığı katletmiş sayıldığı mümtaz bir dinin mensuplarıyız. Hiç kimsenin masum birinin yaşama hakkına müdahale etmesini, elinden almasını kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

AYNI GÜÇ ODAKLARININ PİYONLARI
Askere, polise kurşun sıkan, bombalarla kahpe pusular kuran, alçakça sırtından kurşunlayanlarla, sivil vatandaşların canlarına kast edenlerin aynı güç odaklarının piyonları olduğunu dile getiren Kurşunoğlu, “Bugün şehitlerimiz için yüreklerimiz yanmakta, katledilen vatandaşlarımız için yüreklerimiz parçalanmaktadır. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak, nereden gelirse gelsin, kime karşı gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin, terörün her şekline ve her türlüsüne lanet olsun diyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz” dedi.

SORGULANMASI GEREKİYOR
Cumhuriyetin başkentinde, Emniyet, MİT, Genel Kurmay Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı gibi devletin kalbinin attığı bir bölgede, nasıl olup da teröristlerin ellerini kollarını sallayarak tarihin en ağır saldırısının gerçekleştirilebildiğini mutlaka sorgulanması gerektiğini anlatan Kurşunoğlu, “Güneydoğu’da nasıl olup da tonlarca patlayıcının kimseden habersiz yollara döşendiği mutlaka sorgulanmalıdır. Eşlerinin, çocuklarının gözleri önünde, evinde uyurken katledilen askerimizin, polisimizin nasıl böyle korumasız bırakıldığı mutlaka sorgulanmalıdır. Saldırıların toplu katliamlara dönüştüğünü, vatandaşlarımızda korku ve panik havasının hakim olduğunu, terör saldırılarının ve buna bağlı can kayıplarının sıradanlaştığını üzülerek görmekteyiz. Hal böyleyken, ülkemizi kan gölüne döndürme azminde olanların, büyükşehirlerimize kadar sızarak eylemler gerçekleştirebiliyor olması, bir istihbarat ve buna bağlı bir güvenlik zaafiyeti yaşandığının en büyük ispatıdır.
Eğer Cumhuriyet tarihimizde geride bıraktığımız 92 yılda yaşamadığımız acıları son bir kaç ay içerisinde yaşamışsak, elbette bunun bir bedeli de olmalıdır.
Öncelikle yüzlerce askerimizi, polisimizi, vatandaşımızı toplu katliamlarla katleden hainler ve bunların azmettiricileri bir an önce bulunup, adaletin karşısına çıkarılmalıdır” diye konuştu.

ONURLU BİR ÖZELEŞTİRİ GEREKİYOR
Milletin böylesine büyük terör saldırılarına maruz kaldığı süreçte, istihbarat ve güvenlikten sorumlu olan yetkililerin de onurlu bir özeleştiri ile gereğini yerine getirmesinin icap ettiğini dile getiren Kurşunoğlu, “Dünyanın her yerinde terör saldırısı ve ölümler yaşanabilir. Dünyanın her yerinde istihbarat açığı, güvenlik zafiyeti olabilir. Ama dünyanın her yerinde, bu saldırıları önlemekle görevli olanlardan da hesap sorulur. Ortadoğu’da bizden habersiz yaprak bile kımıldamaz diyen sayın Başbakan, bugün nasıl olup da bir bomba ile 13 polisimizin, 16 askerimizin katledilebildiğini, devletimizin merkezinde bombaların patlatıldığını, yüzlerce vatandaşımızın canına kast edildiğini izah etmek, bu işin sorumlularından hesap sormak zorundadır. Gidenler gitmekte, gözü yaşlı analar, babalar, evlatlar geride kalmaktayken, hiç kimsenin bu sorumluluğu üstlenmemesi kabul edilemez” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı