REKLAMI GEÇ

TLB’liler türban eyleminde

TLB’liler türban eyleminde

Tüm okul ve derslerde türban serbestliği getiren uygulamaya karşı çıkan Türkiye Liseliler Birliği (TLB) Denizli Şubesi üyeleri, Delikliçınar Meydanı’nda eylem yaptı, AK Partili milletvekillerine de “Bundan sonra liselere geldiğinizde karşınızda bizi bulacaksınız” diye seslendi.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 27 Eylül 2014 Cumartesi, 15:09

Yalnızca seçmeli din derslerinde türban takılmasını öngören Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Kılık Kıyafet Yönetmeliği’nin, “tüm okul ve derslerde türban serbestliği getirilecek” şekilde değiştirilmesine tepki gösteren TLB Denizli Şubesi üyeleri, Delikliçınar Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

“AKP’nin Dayattığı Türban İzin Vermeyeceğiz”, “Bilime Türban Takılmaz”, Türban Özgürlük Değil, Cumhuriyetle Hesaplaşmadır” yazılı pankartlar taşıyan TLB’liler; bilimsel, laik ve parasız eğitimle ilgili sloganlar attı.

Bu arada TLB Denizli Şube Başkanı Kazım Kuş, yaptığı açıklamada, getirilen uygulamaya tepkisini “5-6 yaşındaki çocuğun saçlarından tahrik olan bir zihniyetle karşı karşıyayız. Din bezirganları, var olan sistemi sürdürmek ve kendi ideolojilerini hakim kılmak maksadıyla eğitime kirli ellerini bulaştırmış durumda” sözleriyle ifade etti.

“AK PARTİLİ VEKİLLER LİSELERE GİREMEYECEK”
Bilimsel, laik ve parasız eğitim istediklerini dile getiren Kuş, “Bundan sonra AK Partili milletvekilleri üniversitelere giremedikleri gibi, liseler de giremeyecek. Liselere gelen AK partili milletvekilleri karşılarında bizi bulacak. Liseliler omuz omuza duracak” dedi.

Yorumlar

emrah   -  Bağlantı 29 Eylül 2014, 09:40

yav he he

altan   -  Bağlantı 27 Eylül 2014, 20:22

mini etek serbestmi lowwww

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı