REKLAMI GEÇ

85. YIL COŞKUSU

85. YIL COŞKUSU

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 85. yıldönümünü, sevinçle ve coşku ile kutladığımız günün ardından akşam da Vali Yavuz Erkmen tarafından Anemon Otel’de Cumhuriyet Resepsiyonu verildi.

/ DENİZLİHABER / 30 Ekim 2008 Perşembe, 01:00

Resepsiyona, Vali Yavuz Erkmen ve eşi Nevhilal Erkmen, 11.Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ergüder Toptaş, Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Denizli Milletvekilleri Mihtat Ekici ve Ali Rıza Ertemur, Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu başta olmak üzere tüm Denizli protokolü, şehit aileleri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, işadamları, hayırseverler, sanatçılar ve basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

< ?XML:NAMESPACE PREFIX = O />

Vali Yavuz Erkmen ve eşi Nevhilal Erkmen resepsiyona gelen davetlileri ayakta karşılayarak bayramlarını kutladılar. Resepsiyonda günün almam ve önemini ifade eden bir konuşma yapan Vali Erkmen, şunlar kaydetti: “Bugün bütün ülkemizde olduğu gibi Denizli’de de büyük bir coşkuyla bayramımızı kutladık. Hafta boyunca süren etkinlikler, bugün gün boyu yapılan etkinlikler ve son olarak da bu kabul töreni ile Denizli’de doya doya bayramı yaşadık. Her şeyden önce bütün Denizlililer’e bu en büyük bayramımıza sahip çıktıkları ve bu coşkuyu hep birlikte yürekten yaşadıkları için çok teşekkür ediyorum. Şu anda hepimiz biliyoruz ki Denizli’nin her yerinde yapılan etkinliklerle bayram coşkuyla kutlanıyor. Asıl önemli olan bu coşkuyu yürekte yaşamaktır. Hepimiz biliyoruz ki büyük önder Atatürk’ün kurduğu, bize emanet ettiği, en büyük eserim dediği Cumhuriyete bizler hep birlikte sahip çıkıp, O’nun hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız. Hepimiz bu bilinçteyiz. Bunun için çalışıyoruz. Geldiğimiz noktayı küçümsemeyelim ama 85 yılda geldiğimiz noktanın çok daha üstüne çıkabilecek kabiliyetimizin potansiyelimizin olduğunu da hiçbir zaman unutmayalım. Bize düşen,  birlik beraberlik içinde çalışmak. O karanlık günlerden ortak azimle çıkan Türk Ulusu, bugün yine aynı kararlılıkla bize gösterilen hedefe koşacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu salonda olan herkesle aynı duyguları paylaşıyoruz. Burada şehit ailelerimiz var. Ben bir kez daha hayatta olmayan gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Biz tarihin de bize gösterdiği gibi diğer milletlerden farklıyız. Bizler atalarımıza layık sorumluluğumuzun bilincinde olarak Cumhuriyetimizden kaygı duymayacağız. Büyük önderin dediği gibi naçiz vücutlarımız toprak olacak ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet ayakta kalacaktır. Ne mutlu Türk’üm diyene! Ne mutlu bu güzellikleri paylaşana!”

Vali Erkmen’in konuşmasının ardından resepsiyon devam etti. Vali Yavuz Erkmen, resepsiyon pastasını, şehit ailelerine takdim etti. Vali Erkmen ve eşi Nevhilal Erkmen’in şehit ailelerine gösterdikleri yakın ilgi sırasında duygulu anlar yaşandı. Bazı şehit ailelerinin gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Canlı müzik eşliğinde devam eden resepsiyon, gecenin finalinde havai fişek gösterisi ile sona erdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı