REKLAMI GEÇ

Alman vekilin kızı köy hayatını sevdi

Alman vekilin kızı köy hayatını sevdi

Almanya’da iktidardaki Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin Schleswig-Holstein Eyaleti’nin milletvekili Kerstin Seyfert’in kızı 20 yaşındaki Pauline Seyfert, Sarayköy’e hayran kaldı. Üniversite öğrencisi Pauline Seyfert, tatillerinde Sarayköy’e gelip köy hayatı yaşıyor. Tarlada elinde orakla ot biçen, ahırda inek sağan Seyfert, traktör kullanıyor, saman taşıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Mart 2016 Çarşamba, 11:25

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
Almanya’da iktidardaki Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) Schleswig-Holstein Eyaleti Milletvekili Barış Karabacak, geçen yıl Mayıs ayında Denizli’ye kültür gezisi düzenledi. Geziye Schleswig-Holstein Eyaleti’nin kadın milletvekili Kerstin Seyfert ile bir petrol şirketinde üst düzey yönetici olan Manfred Merchel’in ekonomi bölümünde okuyan üniversite öğrencisi kızları 20 yaşındaki Pauline Seyfert de katıldı.

Sarayköy Hasköy Mahallesi’ne hayran kalan Pauline Seyfert, Savaş Akça’ya ait hayvan çiftliğinde 3 gün misafir oldu. Almanya’ya döndükten sonra Sarayköy’ü unutamayan Pauline Seyfert, sık sık Türkiye’nin yolunu tuttu. Her tatilde tercihini Denizli’den yana kullandı.

denizli-alman-vekilinin-kizi-saraykoyde-koy-hayati-yasiyor-3

Son olarak iki hafta önce beşinci kez, Almanya’da yaşadığı Pinneberg kentinden Denizli’ye gelen Seyfert, tam bir köylü kızı oldu. Yine Akça Çiftliği’nde kalan, ojeli parmaklarıyla ineklerden süt sağan, koyunları otlatıp besleyen Seyfert, saman da taşıdı hayvanlar için orakla ot da biçti. Kümesten yumurta toplayan Alman Pauline Seyfert, sempatikliğiyle herkesin gönlünü kazandı.

denizli-alman-vekilinin-kizi-saraykoyde-koy-hayati-yasiyor-2

HAYALİ ÇİFTLİK SAHİBİ OLMAK
Türkiye’deki çiftliklerin Almanya’dakilerden çok farklı ve doğal olduğunu söyleyen Seyfert, “Almanya’da çocukken tatillerimi çiftliklerde geçiriyordum. Türkiye’deki çiftliklerde çok farklı ve doğal bir ortam var. Aileler çok sıcakkanlı insanlar. Onlarla çalışmaktan çok mutlu oluyorum. İlk başta hayvanlarla uğraşmak zor geliyordu, ancak alıştım. Okulu bitirince Türkiye’de bir çiftliğe sahip olmak istiyorum. Türkiye’yi ilk kez Sarayköy ilçesiyle tanıdım. Burası çok hoşuma gitti sık sık gelmeye çalışıyorum” dedi.

denizli-alman-vekilinin-kizi-saraykoyde-koy-hayati-yasiyor-1

AMAÇ ÖNYARGILARI KIRMAK
Alman Milletvekili Barış Karabacak ise “Önümüzdeki günlerde de yine Alman- Türkiye dostluğu için kültür gezisi yapacağız. 30 Alman gencini Denizli’ye getireceğiz ve Türk kültürünü göstereceğiz. Amacımız giderek artan ön yargıları bu tür gezilerle kırmak ve kaldırmak. Kendi kültürümüzü doğru tanıtmak için bunu yapıyoruz, bunun en iyi örneği Pauline’dır” dedi.

denizli-alman-vekilinin-kizi-saraykoyde-koy-hayati-yasiyor-4

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı