REKLAMI GEÇ

Amcaya inat 8 lira

Amcaya inat 8 lira

Kaleiçi Çarşısı’nda yanında çalıştıkları amcalarının kendilerini işten çıkarmasına içerleyen üç kardeş, 20 metre ileriye kendi dükkânlarını açtı. Yeğenler astıkları tabelalarla amcadan intikam aldı.

/ DENİZLİHABER / 21 Ekim 2009 Çarşamba, 16:35

Üç yıl önce amcaları Fikri Kaya’nın Hacılar Camii altındaki tezgahtan kendilerini kovmasına içerleyen üç kardeş 20 metre ileriye kendi dükkanlarını açtı. 20 yaşındaki Rıdvan, 23 yaşındaki Harun ve 17 yaşındaki Mustafa’nın dayılarından borç alarak açtıkları Kaya Tuhafiye, kısa süre sonra yanında yetiştikleri amcalarının en çetin rakibi oldu.

Tam üç yıldır işlerini başarıyla yürüten kardeşler, amcalarının kendilerine işten çıkarmasına içerledikleri için dükkanlarını imalı tabelalarla doldurdu. Amcayı hedef alan tabelalarda “Bu yiğen çıldırdı, kotlar 8 lira”, “O Adamın inadına 8 Lira” gibi ifadeler yer alıyor. Temel ilkelerinin her zaman ucuzluğu ile övünen amcaları Fikri Kaya’dan daha ucuza mal satmak olduğunu söyleyen Rıdvan Kaya, “Zamanında birlikte çalışıyorduk. Fakat geçinemedik ve ayrıldık. Biz de bu dükkanı sermayesiz, aldığımız borçla açtık. Çok çalışıp bu günlere getirdik. Denizli’nin en ucuz kot pantolonlarını satıyoruz. Bunu tabelalarımızda da belirtiyoruz. Eski çalıştığımız yeri hedef de alıyoruz. Bunu biraz da inat yüzünden yaptık” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı