REKLAMI GEÇ

Aşkları engel tanımadı

Aşkları engel tanımadı

Kaçarak evlenen iki engelli Leyla Atlı (28) ve Mustafa Acar (32) yıllar sonra Denizli Belediyesi Sevgi Eli ve İşadamı Hasan Tekin Ada’nın yardımlarıyla düğün yapabildi.

/ DENİZLİHABER / 17 Haziran 2008 Salı, 00:00

Denizli Belediyesi Sevgi Eli ekibi maddi durumu iyi olmayan iki engellinin yuvasını, hayırseverlerin de destekleri ile kurdu. Kaçarak evlenen iki engelli Leyla Atlı (28) ve Mustafa Acar (32) Sevgi Eli’ne gelerek düğün yapmak istediklerini söyledi. İki engelli genç hakkında yapılan araştırmalar sonunda, evleri döşenen çiftin düğünleri de Ada Düğün Salonu’nda yapıldı. Bir tekstil fabrikasının santralinde çalışan ve belden aşağısı tutmayan Mustafa Acar’ın, bir televizyon programına attığı, ‘Türkiye’deki tüm engelli arkadaşlarla tanışmak istiyorum’ mesajı, programda alt yazı olarak yayınlandı. Bu alt yazı sayesinde, Eşi Leyla Acar’la tanıştığını ve sonra yaklaşık 10 gün telefonda görüştüklerini belirten Mustafa Acar, eşinin Samsun’dan kaçarak Denizli’ye geldiğini ve garajda buluştuklarını söyledi.

Mustafa Acar, “Eşim mesajıma karşılık olarak beni aradı. Kendisi ile görüştüm. özrümü, yaptığım işi, nasıl geçindiğimi, hepsini söyledim. Eşimin de sağ ayağı küçükken kırılmış ayağında platin var. O yüzden engellilerin sorunlarını çok iyi biliyor. Eşim beni sevmiş saymış, ailesini karşısına alarak bana gelmiş. O yanıma geldikten sonra, bizim gibi kaçarak evlenen teyze oğlum Mehmet Toçkil ve eşi Sultan Toçkil, şahitliğimizi yaptı, evlendik” dedi.

Ahtım vardı düğün yaptım

Resmi nikah yaptıktan sonra eşine gelinlik giydirmek için ahdettiğini anlatan Mustafa Acar, “Eşimi gelinlikler içinde görmek istiyordum. Onun için de belediyeye başvurdum. Hayır sever işadamı Hasan Tekin Ada’nın da desteği ile düğünümüzü yaptık. Eşim beyaz gelinliğini giydi. Ben de damatlık giydim. 10 katlı pastamızı da kestik, mutlu günümüzde ailemiz ve sevenlerimiz de bizleri yalnız bırakmadı. Çok güzel bir düğün oldu” dedi. Kendisini hiçbir zaman özürlü olarak görmediğini anlatan Acar, “Benim belimden aşağısı tutmuyor. Ama ben hiçbir zaman kendimi özürlü olarak görmedim. Hayattan kopmadım. Hayata küsmedim. Kendim çalıştım. Çok çalıştım, her işimi kendim yaptım. Artık eşim de var. Eşim, benim elim ayağım, hayatım, her şeyim. Allah’tan sağlık, mutluluk ve güzel bir eş istedim hepsini bana verdi” dedi.

  

Eşimi çok seviyorum

Eşiyle telefonda konuştuklarını, birbirlerini hiç görmeden, ama çok severek bir araya geldiklerini anlatan Leyla Acar, “Ben ailemin izin vermeyeceğini düşünerek Mustafa’ya kaçtım. Samsun’dan otobüse binip Denizli’ye geldim. O zamana kadar hiç eşimi görmemiştim. Yanımda resmi bile yoktu. Ama çok güveniyordum. Onu çok seviyorum. Ailelerimiz de bizleri çok sevdi. Kendi ailem de sonra bizleri affetti. Şimdi çok büyük ve mutlu bir aileyiz. Eşimi hiçbir zaman özürlü olarak görmedim. Eşim gibi özrü olup ta kendini evine hapseden, hiç dışarıya çıkmayan insanlar tanıyorum. Mustafa onlar gibi değil, o hayat dolu. Biz birbirimizi gerçekten çok seviyoruz. Dillere destan bir de düğünümüz oldu. Bize bu mutluluğu yaşatanlara teşekkürler” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı