Bebekler için anne karnındaki sesi yastığa taşıdı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Bebekler için anne karnındaki sesi yastığa taşıdı

Bebekler için anne karnındaki sesi yastığa taşıdı

Anne karnındaki sesle beyaz gürültüyü entegre ederek “Huzurun sesi” adlı bebek yastığı tasarlayan girişimci Pervin Özovacı, yurt dışına açılmaya hazırlanıyor. 40 yaşından sonra atıldığı iş hayatında bebeklerin daha huzurlu uyumalarına olanak sağlayacak çalışmalar yapan Özovacı, yastığa en çok talebin Denizli’den geldiğini söylüyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Haziran 2021 Perşembe, 17:50

Gaziantep’te anne karnındaki sesle beyaz gürültüyü entegre ederek “Huzurun sesi” adlı bebek yastığı tasarlayan girişimci Pervin Özovacı, yurt dışına açılmaya hazırlanıyor. Kendi tasarım atölyesini 2001’de kuran Özovacı, 40 yaşından sonra atıldığı iş hayatında bebeklerin daha huzurlu uyumalarına olanak sağlayacak çalışmalar yapmaya başladı.

Özovacı, bu kapsamda geçen yıl başladığı çalışmalarla anne karnındaki sesle beyaz gürültü kombinasyonlarını içeren “Elixir Voice” adlı yazılımı oluşturdu. Ürettiği yastıkları şimdilerde yurt içinde satışa sunan kadın girişimci, yurt dışından da talep alabilmek için harekete geçti. Özovacı, AA muhabirine, ürünün bebek ve ebeveynlere çok büyük katkı sağladığını söyledi.

ÜRÜNÜN DÜNYAYA TANITILMASINI HEDEFLİYORUZ
Satılan her üründen çok güzel geri dönüşler aldığını aktaran Özovacı, şöyle konuştu:

“Ürünümüzün dünyaya tanıtılmasını hedefliyoruz. Salgından dolayı e-ticaret üzerinden satışlarımız sürüyor. İngiltere ve ABD’de de bağlantı kurmak için girişimcilerimiz oldu. Cihaz benim hayalimdi. Cihazın yazılımını yaptırdık. Bebeğin desibel olarak rahat edebileceği ses seviyesinde. Bu ürün için doktor tavsiyelerini alarak ses düzeylerini ayarladık. Hatta bu kapsamda cihazın gece ve gündüz modları da mevcut. Bu cihazı denettiğimiz bebekler, gayet huzurlu bir şekilde uyudu. Bebeklerin uyku sorununun büyük oranda çözüldüğünü gördük. Bu kesinlikle bir tedavi değil. Fakat bebek ve ebeveynlerin huzurunu sağladı. Bundan sonraki hedefimiz dünyaya açılmak. Cihazın insanlara katkısının olacağını düşünüyorum” dedi.

DENİZLİ’DEN TALEP YAĞIYOR
Özovacı, 315 lira olan ürünü, yastıkla birlikte 550 liraya sattıklarını ifade etti. Şu ana kadar en çok talebin, İstanbul, Bursa ve Denizli’den geldiğini belirten Özovacı, müşterilerden olumlu geri dönüşler aldıkça çalışmalara hız verdiklerini anlattı.(AA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı