REKLAMI GEÇ

Boşananlara kızdı, evlenme bürosu açtı

Denizli’de boşanan çiftlere kızan, evli ve iki çocuk annesi 35 yaşındaki Fatma Demirtaş, ‘İkinci Bahar Evlilik Desti İzdivaç’ isimli iş yeri açtı.

/ DENİZLİHABER / 18 Haziran 2008 Çarşamba, 00:00

Yaklaşık bir ay önce açılan Desti İzdivaç’ta, 30-70 yaş arası yaklaşık 600 kişinin dosyasının bulunduğunu bu dosyalardan 360’ının evlenmek isteyen kadınlara, 240’ının da erkeklere ait olduğunu anlatan Demirtaş, “Denizli’de geçtiğimiz yıl yaklaşık 3 bin kişi boşanmış. Bu rakamla ilimiz Türkiye’de nüfus bakımından en fazla boşanmaların yaşandığı il unvanını kazanmış. Bu boşanmalar toplumun temel taşı olan aileleri de çok etkiliyor. Ben yeni evlenen çiftlerin, evli çocuk sahibi olan çiftlerin boşandıklarını duyduğumda çok üzülüyorum. İnsanların birbiri ile iyi anlaşması, birbirlerini yakından tanıması ve uzun süreli mutlu bir birlikteliğe adım atması için bu işyerini kurdum. Telefonla veya internet sitemiz aracılığı ile insanlar bize başvuru yapıyor. Eşi olacak kişide aradıkları özelliklerini ve isteklerini yazıyor. İşyerime gelen bayanlara pembe dosya, erkeklere de mavi dosya açıyorum” dedi.

‘Görücü usulüyle evlendim’

Kendisinin de iki yıl önce aracılar vasıtasıyla, görücü usulüyle eşi Turgut Demirtaş ile evlendiğini ve çok mutlu olduğunu anlatan Fatma Demirtaş, “Eşimle ben de iki yıl önce aracılar vasıtasıyla tanışıp evlendik. Şimdi birbirimizi çok seviyoruz ve çok mutluyuz. İnsanların mutlu olması için güzel bir yuva kurmaları için, hayırlı bir işe öncülük etmek için bu büroyu açtım. Buraya başvuran herkesin nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, ikametgahı ve 2 fotoğrafını alıyorum. Aldığım evraklar üzerinden en az bir hafta araştırma yapıyorum. Kötü niyetli insanların, dolandırıcıların işyerime gelmesine izin vermiyorum. Benim yaptığım iş kanuna uygun, vergi levham ve bütün evraklarım tam. Burada evlenmek isteyenleri buluşturuyoruz. Tanışıp birbirlerini tanımalarını ve evlenip yuva kurmalarını istiyoruz” dedi.

İnsanları buluşturuyoruz

İşyerinde aradığı özelliklere sahip erkek ve kadınları biraraya getireceklerini, herhangi bir iftiraya veya kötü konuşmaya karşı da yapılan görüşmeleri kayıt altına alacaklarını anlatan Demirtaş, “Bulduk İşhanı’ndaki büromuza evlenmek içen gelen çiftler, dosyalarındaki bilgiler doğrultusunda biraraya getirilecekler. Görüşme odasında biraraya gelen çiftlerin konuşmaları hal ve hareketleri kameralar tarafından kayıt edilecek. Çiftimiz anlaşır evlenirse o görüntüleri kendilerine armağan edeceğiz. Evlenme gerçekleşmezse bir süre arşivde tutulacak görüntüler ve ardından imha edilecek. Bu iş nedeni ile geçmiş yıllarda dolandırıcılık olayları falan yaşanmış. İnsanlar haklı olarak çekiniyor ama biz gerçekten güvenilir bir kuruluşuz. Bizden bilgi almak isteyenler ise 261 89 32 veya 261 8447 telefonlardan arayarak bilgi alabilirler ” dedi.

‘Adı Mehmet olsun’

Desti İzdivaç’a evlenmek için gelen bayan ve erkeklerin genellikle isteklerinin aynı olduğunu, bayanların güvenilir, geliri olan, evi olan ve sadık bir erkek eş istediklerini, erkeklerin ise güzel ve kendisine bakabilecek, bir ömür boyu mutlu olabileceği eş istediğini anlatan Demirtaş, “Buraya gelen her insanın fikirlerine ve isteklerine saygım var. Bazen de çok farklı istekleri olan insanlar buraya geliyor. Geçenlerde gelen bir bayan evlenmek istediği erkekte hiçbir özellik aramadığını sadece isminin ‘Mehmet’ olmasının yeterli olacağını söyledi. Onun bu ilginç isteğini de dosyasına koyduk. Buraya gelen her bayan ve erkek için evleneceği kişinin özelliklerinin bulunduğu dosya açıyorum. Bu bilgileri internet ortamındaki sayfamıza da atacağız. Sitemize üye olanlar oraya girip evleneceği insanın özelliklerini ve resimlerini görebilecekler. Büromuza gelerek tanışan ilk 25 çift için toplu nikah töreni yapmak istiyorum. İlk yüzüncü çifti balayına göndermek gibi projelerimiz var” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı