REKLAMI GEÇ

Boşanmaya çözüm: Aile terapisi

Boşanmaya çözüm: Aile terapisi

DDH AMATEM ve Psikiyatri Servisi Ruh Sağlığı Uzmanı Hüsnü Menteşoğlu, boşanmaların yüzde 90’ının önlenebilir olduğunu belirterek, çözümün iyi bir aile terapisinden geçtiğini söyledi.

/ DENİZLİHABER / 24 Haziran 2008 Salı, 00:00

Denizli Devlet Hastanesi AMATEM ve Psikiyatri Servisi Ruh Sağlığı Uzmanı Hüsnü Menteşeoğlu, boşanmaların artmasıyla birlikte aile terapisinin öneminin arttığını söyledi.

Son zamanlarda depresyon ve boşanma gibi iki önemli toplumsal sorun ile karşı karşıya kalındığını ifade eden Menteşeoğlu, “Son yıllarda birbirine paralel olarak gelişen ve karşılıklı olarak etkilenen iki durum var. Bunlardan birincisi çoğunlukla kadınlarda görülen ve hızla artan depresyon, ikincisi ise boşanmalar olup, her ikisinin de kökeninde ekonomik sorunların yanı sıra psikolojik ve sosyal faktörler rol oynuyor. Boşanan çift duygusal açıdan yıprandığı gibi, özelikle küçük yaştaki çocuklar da bu durumdan derin bir şekilde yara alıyor. Bu nedenle boşanmaları önlemek, çiftleri ortak bir payda da buluşturmak gerekmektedir” diye konuştu. Boşanmaların yüzde 90’ının önlenebilir olduğunu belirten Menteşeoğlu, çözümün iyi bir aile terapisinden geçtiğini söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı