REKLAMI GEÇ

Çöp evden çıkamayan inek

Çöp evden çıkamayan inek

Deliktaş Mahallesi’ndeki bir çöp evde, 8 yıldır hiç gün yüzü görmemiş bir inek bulundu. İneğin, buzağıyken evin ahırına konulduğu ve bir daha dışarı çıkarılmadığı anlaşıldı.

/ DENİZLİHABER / 3 Eylül 2008 Çarşamba, 00:00

Denizli Belediyesi Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, ‘çöp ev’ ihbarı için gittikleri evde gözlerine inanamayacakları bir durumla karşılaştı. Ekipler, çöp evin içinde, buzağı olduğu dönemde eve alınan, 8 yılda büyüyüp kapıdan ve pencereden çıkamayacak büyüklüğe ulaşan inekle karşılaştı.

< ?XML:NAMESPACE PREFIX = O />

Denizli Belediyesi’ne bağlı temizlik ve zabıtadan oluşan 12 kişilik ekip, mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine aklı dengesi yerinde olmadığı bildirilen Remzi G’nin (64) Deliktaş Mahallesi 200 Sokak’taki evine gitti. Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri de temizlik çalışmalarında olası olumsuzluğu önlemek üzere burada hazır bulundu.

Ekipler, evin içine ulaşabilmek için bahçeye atılan çöpleri temizledi. Yaklaşık yarım saat süren temizliğin ardından evin içine girilebildi. Evin eklentisine yapılan ahırda ise ilginç bir durumla karşılaşıldı. Temizlik İşleri Müdürü Rafet Şahin ve beraberindekiler, ahırın küçük bölmesinden içeriye bakınca gözlerine inanamadı. Ahırda, küçük pencere ve kapıdan içeriye girmesi imkansız bir inekle karşılaşıldı.

Çöp ev, 3 saat süren çalışmanın ardından çöplerden arındırıldı. Çöp ev ve bahçesinden 3 kamyon dolusu çöp çıkarıldı. Daha sonra ev, eklentileri ve bahçe, ilaçlanarak çevreye yayılan pis koku ortadan kaldırıldı.

Denizli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Rafet Şahin, çöp ihbarı üzerine gelinen Remzi G’nin çöp evinde inek bulunduğunu belirterek, “Remzi G ve mahalle sakinleri ineğin küçükken ahıra konulduğunu ve aradan geçen 8 yılın ardından büyüyüp pencere ve kapıdan çıkamayacak duruma geldiğini bildirdi. 8 yıldır, güneşe hiç çıkartılmadan nasıl ahırda kalmış anlamak mümkün değil. İyi ki evi temizlemişiz. Böylece hem evi temizledik hem de ineği kurtarmak için girişimde bulunuyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı