Denizli-Burdur sınırından bir vahşi yaşam fotoğrafı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli-Burdur sınırından bir vahşi yaşam fotoğrafı

Denizli-Burdur sınırından bir vahşi yaşam fotoğrafı

Doğa tutkunu Ramazan Erçelik, Denizli-Burdur sınırında yavruluğundan bu yana takip ettiği kurtla bu kez ailesi varken karşılaştı, fotoğrafladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Mart 2020 Pazartesi, 11:34

Denizli ve bölgesinin dağlarını karış karış gezen doğa tutkunu emekli Ramazan Erçelik, Denizli-Burdur sınırında kurtla karşılaşınca, bölgenin vahşi yaşamına dair ender fotoğraflardan birini çekti.

Zamanının çoğunu doğada geçiren Erçelik, ailesiyle birlikte gezerken, Tefenni yakınlarında yavruluğundan bu yana takip ettiği kurtla karşılaştı. Kurdun, bir yaban domuzunu avlayıp yediği sırada eşi ve eşinin arkadaşı ile bölgeden geçen Erçelik, “Hanım ve arkadaşı biraz korktu ama o yoluna devam etti” dedi.

Bölgedeki doğal yaşamın dengelenmesi için bölgede önemli bir yere sahip olan kurtlarla ilgili bilgi de veren Erçelik, fotoğrafladığı kurdun 6 yaşında olduğunu söyledi. Kurtların sürü halinde gezmesine rağmen, fotoğrafladığı kurdun genelde yalnız gezdiğini belirten Erçelik, çiftleşme dönemlerinde dişilerin onu bulduğunu da aktardı.

Yorumlar

yaser   -  Bağlantı 23 Mart 2020, 18:45

abi nasılsın

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı