Denizli leblebisi Ankara’da tanıtıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli leblebisi Ankara’da tanıtıldı

Denizli leblebisi Ankara’da tanıtıldı

Denizli Ticaret Borsası, Ankara’da düzenlenen 12. Ege İlleri Tanıtım Günleri etkinliğine katılarak “Coğrafi İşaretli Denizli Leblebisini” tanıttı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Aralık 2019 Pazartesi, 14:05

Ankara Altınpark Expo Center’de açılan ve 4 gün süren etkinliklerde Ege illerinin tarihi, kültürü, turizmi, mutfak zenginlikleri ve yöresel lezzetleri binlerce kişiye ulaştı.

Ege Tanıtım Günleri’nin Ankara’da faaliyet gösteren Denizli, Aydın, Kütahya, Manisa, Uşak, İzmir, Muğla ve Afyonkarahisar’da kurulu vakıf ve derneklerin bir araya gelerek kurduğu Egem Platformu tarafından düzenlendiğini belirten Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, etkinlik nedeniyle Egem Platformuna teşekkür etti.

Etkinliğe ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tefenlili, “Bu yıl 12.si düzenlenen etkinlikle birlikte binlerce kişi açmış olduğumuz stantlarımızı gezdi. Bakanlarımız, milletvekillerimiz, bürokratlarımız fuarı ziyaret ederek bizi yalnız bırakmadı. Biz de Denizli Ticaret Borsası olarak coğrafi işaretli leblebimizin tanıtımı için stant açtık, ziyaretçilere leblebi ikramında bulunduk. Bilindiği üzere Denizli leblebi üretiminde ilk sırada yer alıyor. Leblebi üretiminin %80’i ilimizde gerçekleşiyor. 250 leblebi imalathanesinde yılda yaklaşık 50 bin ton leblebi üretiliyor. Üstelik sadece sarı leblebi yok, 40’tan fazla çeşidi var. Leblebi ilimiz ve üyelerimiz için değerli bir ürün ve bu ürünün tanıtım çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı