REKLAMI GEÇ

PAÜ fizyoloji kongresine hazırlanıyor

PAÜ fizyoloji kongresine hazırlanıyor

Türk Fizyolojik Bilimler Derneği tarafından Pamukkale Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Ulusal Fizyoloji Kongresi, 7-10 Eylül tarihleri arasında PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Ağustos 2017 Cuma, 16:35

Kongrenin bilimsel programı kapsamında, biri açılış ve beş tanesi genel olmak üzere toplam altı adet davetli konferansa yer verilecek. Ayrıca, programda konu odaklı ve araştırma bulguları sunulan çok sayıda sempozyum, güncel bilimsel konuların uzmanlarınca tartışılacağı panel, standart sözlü ve poster sunumları bulunacak ve genç araştırıcıların özgün çalışmaları, sözlü ve poster bildirileri ödüllendirilecek.

Kongrenin Eş Başkanı ve Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji AD Başkanı Prof. Dr. Sadettin Çalışkan, Türk Fizyolojik Bilimler Derneği 43. Ulusal Fizyoloji Kongresi’ne Pamukkale Üniversitesi’nin ev sahipliği yapacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kongrenin bilimsel çalışma potansiyeline önemli katkılarının olacağını belirten Çalışkan, kongre kapsamında genç fizyologların, alanlarında etkin bilim insanları ile iletişim kurma şansını yakalayarak, gerek ulusal gerekse uluslararası bilim alanında kendilerine yeni bir pencere aralayabileceklerini düşündüğünü ifade etti.

43. Ulusal Fizyoloji Kongresi’nin açılışı PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde 7 Eylül Perşembe günü saat 17.00’da gerçekleşecek. Kongre kapsamında, bilimsel konferanslar dışında Tripolis Antik Kenti ve Buldan’a gezi düzenlenecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı