REKLAMI GEÇ

Denizli’de provokasyon

Denizli’de provokasyon

Denizli’de yıllardır restoran işletmeciliği yapan Cevdet Çiftçi, son günlerde kendisi hakkında DTP ve PKK’ya destek verdiği yönünde internette dolaşan e-maillerin bir karalama ve provokasyon kampanyası olduğunu belirterek, bu insanlara fırsat vermeyeceklerini söyledi.

/ DENİZLİHABER / 11 Aralık 2009 Cuma, 18:51

Denizli’de 12 yıldır hizmet veren Urfa Sofrası isimli restoranın sahibi Cevdet Çiftçi, kendisinin DTP üyesi ve PKK’lı olduğunu iddia eden bir mailin, bazı kişiler tarafından, binlerce kişiye ulaştırıldığını ancak bunun doğru olmadığını belirterek, bu mailleri yollayan kişiler hakkında, suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Üç gün önce e-mail yoluyla başlayan karalama kampanyası nedeniyle, önemli ölçüde müşteri kaybına uğradıklarını belirten Urfa Sofrası’nın işletmecisi Cevdet Çiftçi, “Belki de ailemin can güvenliği bile tehlike altında. Birileri internet yoluyla provokasyon yapıyor” dedi.

Restoranın sahibi Cevdet Çiftçi, Denizli’de 5 yıl market işletmeciliği yaptığını, 12 yıldır da restoran işlettiğini söyleyerek, DTP ile hiçbir bağının olmadığını, Şanlıurfalı olduğunu, memleketinin Şanlıurfa olmasından ötürü çirkin linç girişimine uğradığını söyledi.

Aktif siyasetle uğraştığını, iki yıl boyunca AKP Denizli İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduğunu, geçtiğimiz Mayıs ayında bu görevinden ayrıldığını, hala partinin İl Disiplin Kurulu üyeliğini yaptığını söyleyen Çiftçi, iş yerinde basın toplantısı düzenleyerek, şunları söyledi;
“Adı geçen partiyle, hiçbir ilgim yok. Değerli Denizli halkının sağ duyulu olmasını istiyorum. DTP’li ve PKK’lı olduğum iddia edilerek, internet ortamında linç girişimiyle karşı karşıya kaldım. Başıma gelen ciddi bir olaydır. Belki de ailemin can güvenliği tehdit altında. Üç gündür ciddi bir müşteri kaybına uğradık. Telefonlarımız kilitlendi, insanlar sürekli arayıp DTP ile ilgili sorular soruyor. Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundum. Bana iftira atanların bulunup cezalandırılmasını istiyorum. Her Türk vatandaşı gibi ben de vatanımı, bayrağımı ve milletimi çok seviyor, bununla gurur duyuyorum. Ülkemizin hassas bir dönemden geçtiği bu süreçte, bizi bu oyunun bir parçası yapmak istiyorlar. Yapılanlar alçaklıktır. Birileri ülkenin hassas günlerinde provokasyon yapıyor. Suçluların bulunup cezalandırılmasını istiyoruz.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı