REKLAMI GEÇ

Denizlili kedi ‘Şans’ birinci oldu

Denizlili kedi ‘Şans’ birinci oldu

Denizlili Kenan Yıldırım’ın ‘British Shorthair’ cinsi beş yaşındaki dişi kedisi ‘Şans’, İstanbul’da düzenlenen uluslararası kedi yarışmasında 170 kedi içinde performans kategorisinde 1. oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Şubat 2015 Cuma, 14:30

Dünya Kedi Irkları Derneği tarafından bu yıl ikinci kez İstanbul Zeytinburnu’nda ‘İnternational Cats Show’ yarışması düzenlendi. Yarışmaya dünyanın farklı ülkelerinden ve Türkiye’den farklı cinslerde toplam 170 kedi katıldı. Dünyaca ünlü hakem Dieter Maister tarafından muayenesi yapılan kediler farklı kategorilerde 3 jüri üyesi tarafından değerlendirmeye alındı.

‘Uzun tüylü’, ‘Kısa tüylü’, ‘Jüri karşısındaki performansı’ ve ‘Görünüş’ kategorilerinde jüri tarafından puan verilen kedilerden Kenan Yıldırım’ın kedisi ‘Şans’ performans dalında birinciliği kazandı. Yıldırım ve kedisi ‘Şans’a madalya, kupa ve çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmaya Aydın’da veterinerlik eğitimi alan kızı Yağmur Yıldırım’ın isteği üzerine katıldığını belirten Kenan Yıldırım, “Bu tür kedi yarışmalarını ilgiyle takip ediyordum. Bu yarışmaya da kızımın isteği üzerine katıldım. Yaklaşık 2 yıldır evimde beslediğim kedim ‘Şans’ yarışmada güzel birdenizlili-kedi-sans-istanbul-daki-yarimsada-turkiye-birincisi-oldu-ic performans sergileyerek, jüri üyelerini etkilemeyi başardı” dedi

“İNSANLARI SEVMEK HAYVANLARI SEVMEKTEN GEÇER”
Kedisi Şansla birlikte evinde bir kedi daha beslediğini önümüzdeki yıllarda düzenlenecek kedi yarışmalarına katılmaya devam edeceğini anlatan Yıldırım, “Yıllardır evimde kedi besliyorum. Kedilerim ailemin bir parçası oldu. Bu yarışmaya da insanların hayvanlara olan bakış açısının değişmesi, onları sevmeleri için katıldım. Havanları sevmeyen insanları da sevmez. Yarışmaya katılıp birincilik kazandığımız için mutluyum. Kedimle birlikte bu yarışmada da ilimizi temsil ettik. Denizli’nin ismini herkese duyurmayı başardık. Kediler kesinlikle nankör hayvanlar değildir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı